• Головна
  • Сьогодні тернопільські депутати вирішать долю лікарні залізничників
12:30, 10 лютого 2015 р.

Сьогодні тернопільські депутати вирішать долю лікарні залізничників

Обласна лікарня залізничників, у якій обслуговується понад 14 тисяч населення Тернопільщини, перейде у власність територіальної громади обласного центру. Саме це питання стало причиною скликання позачергової сесії міської ради, яка відбудеться 10 лютого о 14.00.

Раніше Державний заклад “Відділкова клінічна лікарня станції Тернопіль державного територіально-галузевого об’єднання “Львівська залізниця”, м. Тернопіль” фінансувався із держбюджету. А з початку цього року, згідно з додатками до закону про Держбюджет 2015, цей заклад передали на фінансування з місцевих бюджетів. Але до цього часу не було вирішено, хто утримуватиме лікарню – місто чи область. Через невизначеність у питанні фінансування, зараз медзаклад має проблеми з оплатою праці та комунальних послуг, пише ЗЗ. Щоб вирішити проблему, працівники відділової лікарні прийшли на сесію обласної ради 5 лютого. Утім, сесія того дня не відбулася через відсутність кворуму, тож медикам вирішити питання не вдалося. Голова облради Василь Хомінець тоді пояснив, що цей медзаклад не належить до закладів третинного рівня, які мають фінансуватися з обласного бюджету.

- З одного боку, цей заклад розташований у Тернополі, і має відділення у ряді населених пунктів області, – каже Василь Хомінець. – А з другого боку він не є закладом третинного рівня охорони здоров’я, який має фінансуватися з обласного бюджету. Відповідно виникають питання. Зазначу також, що до цього часу на Тернопільську обласну раду будь-яких проектів  рішення цього питання не надходило.

Якщо на обласному рівні не готові взяти на баланс лікарню залізничників, то місто готове до такого кроку.

- У місті є невирішена проблема – фінансування залізничної лікарні, яка територіально розташована у Тернополі, і має свої відділення у всіх районах області, тобто виконує функції обласної лікарні, – зазначив міський голова Сергій Надал. – У зв’язку зі змінами у держбюджеті такі лікарні повинні перейти на утримання територіальних громад міста, області або районів. Вона обслуговує 14,5 тисяч пацієнтів, з них у місті – 5,5 тисяч. Місто отримало частину фінансування на цих 5,5 тисяч пацієнтів, і ми повністю готові прийняти лікарню на утримання з міського бюджету, але з умовою дофінансування різниці, яка припадає на райони. Якщо ні, то місто готове віддати 3,5 мільйони гривень, які припадають на цих працівників і пацієнтів, обласній раді, нехай облрада та облдержадміністрація бере їх на утримання. Зі сторони голови облради я почув підтримку, що вони готові зібрати нараду і прийняти рішення по цьому питанню.

На 10 лютого запланована не тільки позачергова сесія міської ради, а й чергове пленарне засідання сесії обласної ради. Очевидно, що зранку депутати облради повинні будуть прийняти відповідне рішення на сесії, а вже по обіді зберуться депутати міської ради, щоб залізничну лікарню прийняти у власність міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #лікарня залізничників #депутати
live comments feed...