
20:00, 13 лютого 2015 р.
“Купіть новий телефон, бо мене заплюють!” – соціальні проблеми тернопільських школярів
Десятирічний Дмитро з Одещини наклав на себе руки через знущання в школі. З хлопчика насміхалися, бо він був тихим, скромним і, на думку однокласників, бідно вдягався.
Світлана зі Львівщини відвідує психолога і вимушено змінила школу — дівчину зацькували подруги через «другосортний» мобільний телефон та відсутність дорогої косметики.
Вважаєте інтернет-джерела занадто перебільшують зацикленість сучасних дітей на матеріальному? Я на власні вуха чула в тернопільській маршрутці суперечку двох школярів: «Ти бідний, мешкаєш у гуртожитку», — останнім та беззаперечним аргументом «добив» товариша сміливіший і, очевидно, заможніший. Хлопчина замовк та присоромлено схилив голову. Дітям було не більше дванадцяти...
«Біла ворона»? Не страшно!
«У суспільстві справді перевернулися пріоритети, — констатує психолог Тернопільської школи №16 Тетяна Іванюк. — Головною метою сучасної людини вважається прагнення до досягнення матеріального успіху. Здобутки оточення оцінюють через статки, купівлю крутої машини, а це є біда». Хибні уявлення нашого покоління підтверджує і сама історія. Вона зберігає людей, які щось зробили для свого часу й суспільства чи людства в цілому, пише Вільне життя.
Юні хлопці й дівчата не мають розуміння того, що найголовніше для кожного — робити благо та само-вдосконалюватись. Успіх часто-густо пов’язують із зовнішнім виглядом. Причина такої поведінки молоді — у батьках. Здебільшого українці надають перевагу цьому стилю життя, бо не мають грунтовних заощаджень для придбання житла, можливості подорожувати, вкладати кошти у свій розвиток. Єдине, на що у них залишаються гроші, — зовнішній блиск.
Діти безпомилково переймають зорієнтованість дорослих на багатство та розкіш. Зокрема, учениці середніх класів асоціюють успіх із використанням елітної косметики, брендовим одягом тощо. Більше того, вони починають розумітися на цих речах мало не з початкової школи. Зрозуміло, жити у такому суспільстві нелегко, адже той, хто не має відповідних статків, почуває себе дуже незатишно. Учні із сімей зі скромним достатком стають жертвами насмішок та знущань.
Батьки деяких із них рятують «імідж» дитини ціною власної зарплати — купують непосильні для родинного бюджету «цяцьки». Інші діти, щоб не бути серед однолітків «білою вороною», починають влаштовувати батькам істерики із вимогою придбати стильний ноутбук чи мобілку.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:11, 1 травня
15
11:34, 1 травня
18:01, 20 квітня
123
live comments feed...