• Головна
  • Браконьєри продовжують незаконний видобуток каменю у Нацпарку на Тернопільщині
08:30, 16 лютого 2015 р.

Браконьєри продовжують незаконний видобуток каменю у Нацпарку на Тернопільщині

Потребою хліба, браком роботи та грошей, необхідністю добувати хату чи огорожу пояснюють браконьєри незаконний видобуток каменю у Національному природньому парку «Дністровський каньйон».

І хоч знають, що чинять зле, від  роботи у нелегальних копанках відмовлятись не збираються. Про це повідомляють активісти ГО «Скеля», що нещодавно разом із "кіборгами" відвідали село Сновидів. Там місцевих вкотре застали за роботою.

- Як тільки приїхали, почули стукіт і, зорієнтувавшись за ним, застали робітників. Пояснення у людей прості – нема на хліб, - кажуть активісти. – Вони розповідають, що виходу у них нема, роботи нема. Тож і рятуються, як можуть.  Приміром, один із чоловіків розповів, що за машину каменю він  отримує 800 грн, 200 з яких віддає ще й комусь, хто допомагає завантажувати машину. При цьому, щоби набити  тих  вісім кубів каменю,  працюють два тижні.   

Утім, у такі пояснення активісти не вірять, оскільки видобуток каменю у  природній пам’ятці триває  не перший рік. І нелегальні копанки тягнуться на кілька кілометрів. Відтак, за умов такого видобутку, не йдеться про брак коштів на хліб, а про функціонування повноцінного  нелегального бізнесу. 

- Люди скаржились, що нема попиту, - кажуть активісти «Скелі». – Скаржились, що відколи почали військові дії, то за каменем ніхто не приїжджає. Причому, такі заяви обурили кіборгів, що були з нами. Оскільки, чимало  тамтешніх мешканців працюють або у таких нелегальних копанках, або виїжджають на заробітки у Росію.  З цього села нема ні однієї людини, яка б зараз перебувала у зоні АТО. Бо їм не дозволяє віра. 

Як повідомили 20хвилин активісти, місцевих порушників вони передали голові сільради. Той викликав міліцію. Як результат  - порушене кримінальне провадження за ст. 240 КК. Але чи отримають якесь покарання  чоловіки - ще питання.

-У липні 2014 на гарячому у Сновидові  був спійманий місцевий мешканець, - кажуть активісти. – І як покарання він отримав умовний термін. То ж про яку боротьбу і яке збереження природніх пам’яток може іти мова

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #Нацпарк #браконьєри
Оголошення
live comments feed...