• Головна
  • Що зробити, щоб жителі Тернопільщини не боялись і не ухилялися від мобілізації?
15:00, 17 лютого 2015 р.

Що зробити, щоб жителі Тернопільщини не боялись і не ухилялися від мобілізації?

На це запитання намагалися відповісти представники громадських організацій, спілок, ветерани, учасники АТО на круглому столі з представниками Збройних сил.  Таку зустріч організувало тернопільське об’єднання «Спілки офіцерів України».

Шукаючи причини масового ухиляння від повісток, учасники дійшли до висновку, що справа не лише в питанні патріотизму. Жителям області бракує роз’яснення щодо проблемних питань проходження служби, пише Номер один. Тому активісти наголошують на посиленні інформаційної боротьби з ворожою пропагандою, справедливому покаранні зрадників і хабарників, які псують репутацію українського війська, та наведенні ладу в мобілізаційному процесі.

Василь Лабайчук, «Правий сектор»:

– «Правий сектор» формує Добровольчий український корпус (ДУК), що став однією з вагомих сил у зоні АТО. Ми вже давно виступаємо за те, щоб у країні ввели воєнний стан. Серед вимог також економічна блокада агресора, повне розірвання дипломатичних відносин з Росією.

Представники «Правого сектора» заявляють, що хоч не в усьому підтримують нинішню владу, за мобілізацію однозначно «за». А тих, хто намагається її зірвати, розцінюють як спільників окупантів. У Тернополі невдовзі почнеться формування окремого запасного батальйону ДУКу. Його очолить захисник Донецького аеропорту Валерій Чоботар із позивним «Гатило». До лав підрозділу запрошують добровольців.

Антон Рекуш, співорганізатор заходів із вишколу медиків-волонтерів, волонтер:

– Однозначно, мобілізація потрібна. Однак навколо неї є багато проблемних питань. Згадаймо, як на Майдан їхали всі, на Схід теж люди спочатку масово йшли добровольцями, але коли побачили, що і як відбувається, бажаючих стало менше. Не можна звинувачувати у цьому тільки людей, що вони не патріоти. Треба працювати над тим, щоб повернути довіру населення, побороти корупцію – щоб на забезпеченні армії не заробляли, а все було чесно. Важливий зворотний зв’язок з мобілізованими – щоб вони могли розказати, як до них ставляться, яке забезпечення. Тоді люди почуватимуться захищеними.

Дмитро Гайдуцький, «Автомайдан Тернопіль»:

- Я не хочу образити військових, але недолугість багатьох із вищого командування призводить до такої ситуації, яка виникла з мобілізацією. Прийшла повістка – людина розцінює це, ніби її ведуть на забій. Це тому, що нема правильного інформування, а інтернетом тим часом гуляють страшилки. Наскільки можна, потрібно доносити інформацію до батьків – де їх син і що з ним, щоб люди знали, що ситуація під контролем, чітко розуміли, що відбувається. Тих, хто повертається, маємо зустрічати як героїв, а не примушувати ходити по кабінетах, збираючи документи на пільги. Якщо молоді люди побачать добре ставлення держави і суспільства до тих, хто повертається зі служби, це надихатиме їх іти на службу. Ми не захищатимемо тих, хто ухиляється від повісток. Одночасно просимо навести лад у системі мобілізації.

Іван Ковалик, «Самооборона Тернопільщини»

- Всі негаразди мобілізації напряму вигідні Російській Федерації, в якій моделюється її зрив. Зараз багато залежить від того, як буде поводитись нове міністерство, навколо якого було багато дискусій – Міністерство інформаційної політики. Захищати свою країну - це законно, мобілізація законна. До того ж потрібна ротація для тих, хто вже рік воює. Ми, безумовно, підтримуємо мобілізацію, але виступаємо проти насильницької мобілізації. Чітко має бути продумана політика воєнкомату, облдержадміністрації у плані інформування людей. Коли військовозобов’язаним вручають повістки без пояснень – це породжує страх. У плані роз’яснення зроблено дуже мало. Громадськості треба об’єднуватися з чітким розумінням, що під загрозою суверенітет всієї України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #мобілізація #громадські активісти
Останні новини
Оголошення
live comments feed...