• Головна
  • Тернопільщина опинилася на порозі епідемії грипу
09:00, 19 лютого 2015 р.

Тернопільщина опинилася на порозі епідемії грипу

На Тернопільщині різко зросла кількість хворих на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. Найбільше хворих – діти. Медики просять батьків звернути увагу на здоров’я свої дітей. Зараз у Тернополі призупинено навчання у десяти класах. У 4-ій школі Тернополя закрили 5 класів, у початковій економічній школі – 4 класи та один клас у 6-ій школі. Призупиняють навчання у класах на карантин, якщо захворіло 30% учнів.

За останній тиждень на Тернопільщині захворіло приблизно 40 людей з 10 тисяч населення. До епідпорогу ще 37%, кажуть лікарі, тому потрібно звернути увагу на своє здоров’я. За попередній тиждень захворіло на Тернопільщині більше 4 тисяч людей, з них більше 60% – діти. Понад дві сотні людей через грип і ГРВІ потрапили в лікарню. Хвороба швидко поширюється, коментують лікарі, у тому числі й з вини самих людей.

– Люди приходять уже з першими ознаками захворювання приходять в організовані колективи. Людина ніби ще не відчуває себе такою хворою, але вже є перші ознаки і таким чином вона вже є заразною і може заразити велику кількість людей, враховуючи що це повітряно-крапельний механізм передачі, враховуючи, що в людей зараз знижений імунітет і погодні умови сприяють тому, – розповіла тв4 начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.

Лікарі не втомлюються повторювати: захворіли – не виходьте з дому, не пускайте дітей в школи і дитсадки. Ви не лише наражаєте на небезпеку інших, а й погіршуєте і власне самопочуття. Епідеміологи пояснюють, що для Тернопільщини епідемії грипу та ГРВІ характерні якраз у лютому-березні, тож зараз треба бути особливо уважними до свого здоров’я. Ефективними будуть навіть найпростіші засоби профілактики.

– Уникати масових скупчень людей, уникати місць, де є люди з першими ознаками захворювання. Треба дбати про особисту гігієну і після громадського транспорту, магазину, то треба обов’язково мити руки з милом, а окрім того провітрювати приміщення, як виробничі так і домашні, проводити часте вологе прибирання, – каже Марія Павельєва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #епідемія #грип
live comments feed...