• Головна
  • Прокурор Тернополя – ще один кандидат на люстрацію
13:00, 19 лютого 2015 р.

Прокурор Тернополя – ще один кандидат на люстрацію

0352.ua уже повідомляв про перевірку діяльності обласних, міських і районних прокурорів під час Революції гідності, яку зініціював новопризначений Генеральний прокурор України Віктор Шокін.

«Потрібно у кожному окремому випадку провести службове розслідування щодо ролі працівників обласних і інших прокуратур за весь період Революції гідності. Перевірте усіх, хто, можливо, був причетний до переслідувань. Ніхто не повинен уникнути відповідальності. В першу чергу, виявити осіб з числа керівників обласного рівня, а не «стрілочників», - наголосив Віктор Шокін.

Окрім прокурора області Юрія Гулкевича, який в період Євромайдану очолював Бучацьку районну прокуратуру і оскаржував в суді рішення місцевих органів самоврядування, які йшли в розріз з позиціями режиму Януковича, аналогічні дії вчиняв і міський прокурор Віталій Сідоров.

Тепер же, аби створити собі позитивний імідж, міський прокурор раптом став «Людиною року» за версією одного з місцевих видань.

«Віталій Сідоров, який безпосередньо оскаржував безневинні рішення  Тернопільської міської ради про вивішування прапорів Європейського союзу чи перейменування майдану  Мистецтв у площу Героїв Небесної сотні, за версією однієї з місцевих газет став «Людиною року». Із формулюванням: «За період перебування на посаді прокуратура займала активну позицію у всіх питаннях, які стосувалися її компетенції. Законність та об’єктивність у розслідуваннях не всім подобалася, але прокурори твердо вимагали усувати порушення прав громадян та держави».

А чи така принципова і об’єктивна позиція була у прокуратури під керівництвом Сідорова?

В грудні 2013 року особисто прокурор міста Тернополя курував відкриття проваджень в трьох адміністративних справах.

№819/3089/13-а про відкриття провадження в адміністративній справі відкрито провадження за позовною заявою прокурора м. Тернополя до Тернопільської  міської ради про визнання незаконним п.п. 1,2 рішення позачергової 43 сесії Тернопільської міської ради від 11.12.2013р. №6/п43/2 «Про виконання нормативних документів Президента України та КМУ».

№819/3090/13-а за адміністративним позовом прокурора м. Тернополя до Тернопільської  міської ради про визнання незаконним та скасування рішення позачергової 41 сесії від 01.12.2013 року №6/п41/2 «Про стан громадянських прав і свобод в Україні та підтримку євроінтеграційного курсу». Розгляд справи призначено на 19.12.2013 р. о 10-30 год. Суддя Мартиць О.І.

№8193059/13-а за адміністративним позовом прокурора м. Тернополя до Тернопільської міської ради про визнання незаконним та скасування розпорядження міського голови від 01.12.2013 р. №468 «Про вивішування прапорів». Розгляд справи призначено на 24.12.2013 р. о 11-30 год. Суддя Мартиць О.І.

12 лютого 2014 року Тернопільський окружний адміністративний суд, суддя Баб’юк П. М. визнав протиправним і скасував розпорядження Тернопільського міського голови №497 від 24 грудня 2013 року “Про вивішування прапорів” в частині щодо вивішування прапора Ради Європи.

В лютому тиск на орган місцевого самоврядування зріс. Прокуратура оскаржила рішення, прийняте на сесії Тернопільської міської ради про перейменування майдану Мистецтв у честь загиблих в сутичках на Євромайдані.  Причиною, пояснюють в органі, є порушення процедури, з якою його приймали.

Віталій Сідоров, прокурор міста Тернополя у коментарі телеканалу ІНТБ зазначив: «Зокрема, чинним законодавством передбачається процедура прийняття, яка полягає в тому, що, по-перше, дане питання повинно бути винесено на громадські слухання. В подальшому, з проміжком певного часу складається звіт про результати. І в подальшому дане питання виноситься на виконавчий комітет, який ініціює перед міською радою прийняття того чи іншого рішення».

І це лише невелика частина того, чим займався особисто прокурор міста Тернополя в угоду «режиму», а нині він продовжує виконувати обов’язки, як ні в чому не бувало та розказувати «небелиці» про те як не хотів оскаржувати рішення міської ради та як написав заяву на звільнення під час Революції Гідності», – вказує Реально.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сідоров
Оголошення
live comments feed...