• Головна
  • В тернопільських пенсіонерів випускний
11:42, 19 лютого 2015 р.

В тернопільських пенсіонерів випускний

П'ять груп людей літнього віку, які навчались комп'ютерній грамотності на безкоштовних курсах, відсвяткували випускний минулого та цього тижня. До випуску йде ще п'ять груп, які отримають сертифікати наприкінці місяця.

Більше шести сотень людей старшого віку записались на комп'ютерні курси, які безкоштовно проводить міський осередок ГО "Об'єднання "Самопоміч".

- Майже сто чоловік, це ті групи, які вже закінчили навчання чи завершують його, - розповідає координатор проекту, заступник голови ГО Олег Нитка. - Ще п'ятсот з лишком людей очікують старту свого навчання. Якщо чесно, то ми не сподівалися на таку активність людей. Але це величезний позитив, що люди старшого віку, долають стереотипи та страхи і сідають "за парти".

Випускний в тих групах, які закінчили навчання, відбувався майже як в школі – без алкоголю, але з неймовірними емоціями. Святкували чаєм з солодощами та ділились враженнями.

- Раніше я боялась комп'ютера і не знала з якого боку до нього підійти, - з посмішкою зізнається пенсіонерка Ірина Стрижук. - Але вже з третього заняття я могла сама щось шукати чи робити. Зараз я знаю як користуватися інтернетом, як створювати текстові файли, як використовувати скайп. Найбільше мені подобається ютуб. В дітей є комп'ютер і я вдома можу дивитись цікаві відеоролики про природу і науку. Я це дуже люблю. Навіть можу самостійно шукати місцеві і всеукраїнські новини. Дуже вдячна хлопцям, які ті курси зробили, і дівчинці, яка нас вчила.

Вчити важко, зізнаються самі викладачі, адже люди старшого віку – як діти. Кожному потрібно приділити увагу, по декілька разів розповісти і показати. Саме тому групи чисельністю до десяти чоловік – аби з кожним була індивідуальна робота. Разом з тим результат окремих учнів дивує, адже люди не просто освоїли ази, а стали впевненими користувачами ПК і на останніх заняттях навіть допомагали "однокласникам".

- Основне наше завдання не просто навчити людей пенсійного віку користуватися комп'ютером для власних потреб, а дати їм інструмент, - каже пан Олег. - Інструмент доступу до різних джерел інформації аби люди могли самостійно формувати свою думку. Бо ті новини, які дають людям по телебаченні, не завжди правдиві. Крім того навчання – цікаве дозвілля і цікава подія в житті людей похилого віку. Нові знайомства, нові знання, нові можливості – наші пенсіонери того варті.

ДОВІДКА

Комп`ютерні курси, як і набір на них, продовжується. Записатися можна в офісі "Самопомочі" по вул. Руській, 52 (2 поверх) чи на номером 52-27-27. Щоправда "абітурієнтам" потрібно набратися трохи терпіння, адже формування нових груп відбувається по списку за датою звернення.

В тернопільських пенсіонерів випускний, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Самопоміч Тернопіль #Компютерні курси від Самопомочі #компютерні курси Тернопіль
Останні новини
Оголошення
live comments feed...