16:30, 4 вересня 2011 р.
Рівненчани обігнали зі сміттям і Львівщину, і Тернопільщину
Минулого тижня поблизу міського сміттєзвалювального полігону, що на території Шпанівської сільради Рівненської області, почали рити котлован для будівництва сміттєпереробного заводу.
Завершити ці земляні роботи планують до 15 вересня, а загальні будівельні -- до кінця жовтня. Здати завод в експлуатацію обіцяють у грудні цього року.
Як розповів координатор проекту з будівництва сміттєпереробного заводу, керівник фірми «Санком-Рівне» Святослав Євтушенко, це буде перший такий завод в Україні. За підрахунками, його будівництво окупиться за 12 років. На заводі буде працевлаштовано 53 особи з числа українців, яких направлять на навчання до Німеччини.
Для роботи заводу потрібно близько 60 тисяч кубометрів сміття на рік. Рівне приблизно виробляє за цей період на 10 тисяч кубометрів сміття більше, тож його вистачатиме.
Цікаво, що сміття, яке вже зберігається на полігоні, на переробку не направлятимуть. Адже для виготовлення палива, яке використовуватимуть на Здолбунівському цементному заводі, підходить лише те сміття, яке пролежало не більше трьох діб.
Тож, за словами пана Євтушенка, сміття з полігона, яке перемішане із землею, можна використати хіба для добування газу метану. І нині є фірми, які готові цим зайнятися. Склад рівненського сміття здивував власників майбутнього заводу -- німців.
Адже у ньому багато пластику та поліетилену. Щоправда, через дослідження його складу, поскаржився пан Євтушенко, із фірми "Санком" звільнилася половина персоналу. Адже працівники заявляли, що наймалися для того, щоб працювати вантажниками, а не ритися у смердючому смітті.
На початку своєї роботи завод перероблятиме до 70% сміття. А коли запрацює на повну потужність — до 90%. Те сміття, яке залишатиметься, а це переважно будівельне, можна буде направити на рекультивацію сміттєзвалювального полігона. Адже термін його експлуатації за рік-два закінчиться.
Нагадаємо, що у Львівській і Тернопільській областях сміття також не переробляють, а складають на полігони твердих побутових відходів. І хоч у планах кожен обласний центр ма намір спорудити сміттєпереробний завод, однак навіть фірми-переможця не визначено, пише "Експрес".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
14:24, 6 листопада
11:56, 28 жовтня
11:30, Сьогодні
11:34, 1 листопада
11:55, 8 листопада
live comments feed...