• Головна
  • Більшість тернопільських будинків збудовані з порушенням однієї з важливих технологій!
12:30, 20 лютого 2015 р.

Більшість тернопільських будинків збудовані з порушенням однієї з важливих технологій!

Більшість будинків Тернополя втрачають забагато тепла, приносячи цим додаткові витрати власниками квартир. Особливої актуальності дане питання набирає цьогоріч, коли вартість газу зросте в 4 рази.

В міському управлінні ЖКГ уже заявляють, що через це централізоване теплопостачання стане вигіднішим за індивідуальне опалення. При цьому, за їхніми даними, вартість газу зросте не в 4, а в 6-7 разів.

«Українці вже відчули наслідки збільшення вартості газу. Однак варто усвідомити, що це ще не кінець, і бути готовими до того, що енергоносії здорожчають ще у шість-сім разів. За таких умов централізоване опалення для багатоквартирних будинків стане суттєво вигіднішим за індивідуальне», – стверджує завідувач сектору енергозбереження управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Павло Савечко.

Він зазначив, що найбільше будинків у Тернополі було збудовано у сімдесяті – вісімдесяті роки, коли виникла найгостріша потреба у житлі.

«Зважаючи на необхідність забезпечити людей житлом, будинки зводили зовсім не дотримуючись технологій  енергозбереження. Тому затрати тепла зараз є дуже високими – воно «втікає» через вікна, стіни, горища та підвали будівлі», – зазначає працівник управління.

Як наслідок, зазначає він, постала необхідність у заміні вікон на енергозберігаючі, заміні дверей, утепленні горищ та підвалів, а оскільки великий розхід тепла відбувається  саме через стіни, то необхідно подбати і про їх утеплення.

«Програма енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації житлового фонду передбачає виконання ряду кроків, здійснюючи які, ми досягнемо бажаного результату. Програма у Тернополі реалізовуватиметься за умови співфінансування: тридцять відсотків коштів мають зібрати мешканці, а сімдесят відсотків надаються із бюджету. Для того, щоб долучитися до програми, мешканці повинні провести загальнобудинкові збори, під час яких визначити пріоритетні заходи. Після цього – замовити кошторисну документацію в рахунок співфінансування та подати її до управління ЖКГ», – пояснив як отримати 7-% кошті на утеплення будинку Павло Савченко.

Дізнатися більше про Програму енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації будівель житлового фонду м. Тернополя на 2015-2020 роки можна,  зателефонувавши до фахівців сектору енергозбереження управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР за номером телефону 52 58 33 або завітавши в управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології  (м. Тернопіль, вул. Коперніка,1, каб. 209).

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#енергозбереження #Програма
Оголошення
live comments feed...