• Головна
  • Сьогодні християни відзначають Прощену неділю
12:00, 22 лютого 2015 р.

Сьогодні християни відзначають Прощену неділю

22 лютого у християн – неділя прощення. В церквах на Літургії читають Євангеліє про прощення образ ближнім, без чого не можна отримати прощення гріхів від Господа, про піст, і про збирання небесних скарбів. А з понеділка почнеться Великий семитижневий піст, який триватиме до Великодня.

Прощену Неділю в народі ще називають днем пробачення. Цього дня люди традиційно ходять до родичів і висловлюють шану батькам, передає TV-4. При цьому говорять “прости мені”, а у відповідь чують “Бог простить – і я прощаю”. Після цього можна приступати до Великого посту з доброю душею, зосередитися на духовному житті, з чистим серцем зустріти Великдень. Важливо, щоб в Прощену Неділю слова людини були щирими. Аби Господь Бог пробачив гріхи, люди повинні пробачити одне одного.

– Дорогі в Христі, знайдімо того ближнього, якого ми образили, перепросімо його. Скажіть йому те слово. Ви знаєте, не треба багато казати, за що я Тебе образив, з’ясовувати деталі, з яких народжується ще одна суперечка. Сказати, що Пробач мене, всі ми є діти Божі і все, більше нічого казати не треба. Крапка, – каже священик церкви Пресвятої Тройці у Тернополі отець Олег Харишин.

Молитися треба й за тих, хто зробив вам боляче, каже отець Олег Харишин. Тільки тоді вони зможуть змінитися, стати кращими. В Євангелії є такі слова: «Моліться за ворогів ваших! Моліться за тих, які вас переслідує».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #християни #Прощена неділя
live comments feed...