Чи є на Тернопільщині дефіцит продуктів?

Жителів області закликають не поширювати паніку та не піддаватись на провокації російських спецслужб.

«Дефіциту продуктів в області немає. Більше того, є перевиробництво певних товарів, - зазначив Іван Крисак. – Прикро, що люди починають панікувати та витрачають останні гроші для закупівлі товарів у великих кількостях.  Адже ця паніка є штучно створена російськими спецслужбами, які прагнуть розпочати революцію всередині України і таким чином послабити військову обороноздатність».

Підприємства переробної та харчової промисловості області з початку року у порівняні з відповідним періодом попереднього року  наростили обсяги виробництва продуктів харчування на 43,2%. Зокрема, збільшено виробництво молочної продукції  та борошна на 17%, круп - більш ніж удвічі, наголосив директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Напора.

До слова, з метою забезпечення населення області продуктами харчування найближчим часом в Тернополі та районних центрах будуть проведені ярмарки.

Стан  забезпечення  споживчого  ринку  області основними  видами  харчової  продукції, що  виробляється  товаровиробниками області

1. Продовольче зерно

Відповідно до  норм  споживання   основних  видів  хлібопродуктів,  затверджених  постановою  Кабінету  Міністрів  України  від  14 квітня                2000 року № 656,  річна  потреба  населення   Тернопільської  області   в  продовольчому  зерні  на 2014/2015 маркетинговий рік (з 01 липня 2014 по                  01 липня 2015 року)  становить 144,1 тис. тонн, з них 108 тис. тонн  - продовольчої   пшениці  і 13,9 тис. тонн  - жита.

(норма  споживання   хлібопродуктів  (хлібобулочних  виробів,   борошна,  круп,  макаронних  та  кондитерських  виробів ) в  перерахунку  на  зерно -  134,4 кг на  1 людину  на  рік;  чисельності  населення   області  –                  1 071 тис.  осіб, з них 474,9 тисяч – міського і596,5 тисяч – сільського населення).

На період  з 01 лютого по  01 липня 2015 року (до нового  урожаю)       потреба  продовольчої пшениці  становить 45 тис.  тонн,   жита - 5,8 тис.  тонн .

На  01 лютого  2015 року  запас зерна продовольчої  пшениці   в  області (на зернопереробних, зерноприймальних і  сільськогосподарських  підприємствах), яка використовується  на переробку  в  борошно,  становлять 83,1 тис.  тонн, що  забезпечує  потребу області  на  185%.

2. Борошно

Для  забезпечення   населення  області   хлібобулочними  виробами  та  борошном згідно  норм  на  рік необхідно  близько 95 тис. тонн  борошна,  в  тому  числі  для  виробництва  хліба  -  85  тис.  тонн.

До  нового  урожаю  розрахункова потреба  борошна  складає біля                      40 тис. тонн , в  тому  числі  для  виробництва хліба – 35,4 тис. тонн.

З  наявного  в  області запасу  продовольчої  пшениці  можна  виробити  59,8 тис. тонн  пшеничного  борошна, що  в 1,5 рази більше потреби.

Станом  на  01 лютого 2015 року  залишки борошна на основних  борошномельних  підприємствах  в  області  становлять  понад 1,9 тис. тонн, що  забезпечує  нормативну потребу  борошна для  безпосереднього  споживання населення  на  2,3 місяці.

Крім  цього, з  березня очікується  виділення  основним  хлібопекарським  підприємствам області  для  стабілізації  цін на  хліб простої  рецептури (без олії, цукру) по  660 тонн  борошна в  місяць  (520 тонн  пшеничного  і  140 тонн житнього) за  державними цінами, що дозволить  дещо  зменшити  і  стабілізувати  роздрібні  ціни  на  хліб  для  споживачів. На  даний  час  питання  виділення борошна  з  державних  ресурсів знаходиться  на  вирішенні  в  Кабінеті  Міністрів України і  Мінагрополітики.

3. Цукор.

Норма споживання цукру  на одну особу, включаючи   кондитерські  вироби становить   37 кг  на  рік.  Враховуючи   фактичну чисельність  населення,   потреба в  цукрі  становить 40,2 тис. тонн на  рік, в тому числі  цукру на  безпосереднє споживання (без врахування кондитерських виробів) - 26,1 тис. тонн.

До  нового  сезону виробництва цукру (1 вересня 2015 р для  потреб  споживачів  області   необхідно  23,5 тис. тонн, з них  на  безпосереднє  споживання – 15,2 тис.  тонн.

На  початок  лютого  поточного  року  запаси  цукру-піску на  цукрових  заводах області  складають  40,8 тис. тонн, що  забезпечує  потребу  регіону  до нового  урожаю  на  173%.

4. Молокопродукти  (вершкове масло).

Нормативна  потреба  населення  області  у  вершковому  маслі  складає 5400 тонн на  рік, або  450 тонн  в  місяць.

Залишки готової продукції  ( вершкового масла)  на  молокопереробних  підприємствах області  на  01 лютого  2015 року  становлять 920 тонн, що забезпечує 2-х місячну  потребу області, без  врахування  виробництва, яке  буде здійснюватися  надалі (350 – 500 тонн  в  місяць).

5. М’ясо  і  м’ясопродукти

Залишки м’яса яловичини (готового в битій вазі) на м’ясопереробних  підприємствах області складає  786 тонн, в  тому  числі 319 тонн  замороженої  і 148 тонн охолодженої  яловичини.

6. Олія  соняшникова нерафінована

Залишки  соняшникової  олії у підприємств-виробників  складають                         108 тонн і постійно поповнюються.

7. Крупи

На рік в середньому потреба у крупах в асортименті становить 9 кг на одного чоловіка. До початку нового маркетингового року потрібно майже 4 кг/чол. або 3,8 тис тонн круп. На сьогоднішній день на  залишках у  підприємств – виробників знаходиться понад 100 тонн круп. Разом з тим, підприємства області можуть щомісячно виробляти 600 – 1000 тонн круп в асортименті.

Тернопільщина дефіцит продуктів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
27-28 жовтня у Тернополі пройде ІІ Всеукраїнський Фестиваль психологічних ігор, на який прибудуть ігропрактики зі всієї України та закордону. Початок заходу о 10. 00 год. Організатори фестивалю запрошують тернополян зануритися у світ саморозвитку та побудови власного гармонійного, яскравого та усвідомленого життя. Адже концепція фестивалю – це максимальна користь для його учасників, а кожна гра буде проводитися у найбільш розгорнутому та повному форматі, щ...
Суспільство
Мандрівки допомагають людині в чужих країнах краще розуміти себе та свою батьківщину. Те, що здавалося буденним і нецікавим в іншій частині світу постає екзотичним і вкрай привабливим. Тернополянка вирішила поділитися власними спостереженнями, зробленими у далекій пустелі, щоб надихнути своїй співвітчизників і земляків. "ОАЕ. Пустеля Руб-ель-Халі. За версією американських вчених, ще 5 тисяч років тому тут процвітали кілька східних міст, і одним з них було...
Суспільство
Повідомлення про зміну тарифів на послугу з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води було опубліковане на офіційному сайті КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” 22 жовтня 2018 року. Керуючись  ч.6  до ст. 32 Закону України ” Про житлово-комунальні послуги”  КП “ТМТКЕ” повідомляє про зміну тарифів  на теплову енергію, послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води  у відповідності до  рішень Виконавчого комітету Те...
Суспільство
Збір коштів для повернення тіла 29-річного тернополянина Василя Штанграта в Україну – завершено.  Родичі вдячні усім небайдужим. Нагадаємо, що хлопець загинув у Франції. Він зник безвісти  ще 8 вересня, але його тіло знайшли  лише 2 жовтня. Штанграт Василь Романович уродженець с. Стінка Бучацького району Тернопільської області. Працював в Парижі на будові два з половиною місяці. Жив за Парижем в містечку Бонді разом з односельцем. Мав при собі біометричний...
Суспільство
Регіональні прокурори рідко потрапляють до уваги центральних ЗМІ, хоча там також відбуваються порушення українського законодавства. Зокрема, можуть до цього часу працювати прокурори, які всіляко протидіяли Революції Гідності. Перший заступник керівника Кременецької місцевої прокуратури Тернопільської області – Олег Андрійович Денисюк народився 20 березня 1980 року. Відомо, що станом на серпень 2013 року він вже очолював прокуратуру Шумського району. Саме н...
Кримінал
Понад 14 тисяч гривень викрав 25-річний житель Кременця у знайомого тернополянина. Спочатку потерпілий самостійно намагався повернути гроші, однак не зміг, тож звернувся за допомогою до працівників поліції.Підозрюваного у вчиненні злочину розшукали оперативники карного розшуку Тернополя. 25-річний житель Кременця зізнався у протиправному, проте чужі гроші встиг витратити на розваги.Як встановили оперативники, підозрюваний приїхав на святкування дня народже...
Суспільство
Віконне скло в одній із тернопільських маршруток тримається "на чесному слові". Відповідне відео виклав у Facebook Andrii Kir. "Щойно дивився стрім, як маршрутчики були в мединського, хотіли тариф 12 гривень. Сміявсь", - написав хлопець. "прикинь, стане на зупинці, а скло випаде на пасажирів...", - коментує Iryna Nebesna. "дбайливий водій відчув, що перегрів салон і включив клімат-контроль;))", - жартує Андрій Вацик. Нагадуємо, тернопільські перевізники ля...
Пригоди
Через неуважність та роботу у нічний час, водій комбайну зніс електроопору та залишив ціле село без електренергії. Про прикрий інцидент розповів у мережі сільський голова села Бабинці Віталій Солтицький.Інцидент стався у селі Бабинці, Борщівського району. Працюючи вночі на полі, комбайнер від ТОВ “Агрополіс” завалив електроопору високовольтної лінії. Через аварійну ситуацію село Бабинці було знеструмлене. На щастя, все минулося без жертв і ніхто з працівни...
Суспільство
Ще 4 жовтня 2018р. Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області розпочало епідрозслідування спалаху у навчальному закладі № 14 м. Тернополя. Під час обстеження садочка спеціалісти відібрали взірці питної води, продуктів, добових проб та змиви з об’єктів навколишнього середовища для проведення лабораторних досліджень. Також у закладі було проведено заключну дезінфекцію, відповідними розпорядженнями начальника Головного управління Держпро...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!