• Головна
  • Морські піхотинці з Миколаєва посварилися з військовослужбовцями на Тернопільщині
11:00, 10 березня 2015 р.

Морські піхотинці з Миколаєва посварилися з військовослужбовцями на Тернопільщині

Візит морських піхотинців з Миколаєва у Бережани розпалив конфлікт між військовослужбовцями. Посварилися через техніку та побут.

Семеро бійців морської піхоти з військових частин А-2777, А-1965 та А-2802 із Миколаєва 11 лютого прибули на Бережанщину, аби передислокувати у Миколаїв БТРи та машини, призначені для організації радіозв’язку. Після прибуття на базу Бережанської військової частини А-3200 морські піхотинці зіштовхнулися з проблемою - стан військових машин не відповідав умовам технічного стану. Інформація про це з’явилася на офіційному сайті  Громадського формування «Бережанська самооборона імені Героїв Лисоні». Активісти цієї організації спілкувалися з морськими піхотинцями та допомагали їм у вирішенні проблем.
За словами керівника тамтешньої «Самооборони Майдану» Олега Захарківа, миколаївські «морпіхи» - з числа 196 бійців морської піхоти, які під час анексії Криму не зрадили присязі та вийшли на материкову Україну.

Ні харчування, ні матраців не дали
- Бійці мали забирати техніку другого класу, згідно з класною кваліфікацією, - розповідає 20хвилин пан Олег. - Однак, за словами чоловіків, стан машин був жахливий. Керівництво військової частини не проводило жодних заходів щодо її збереження та безвідмовної роботи. Тому замість кількох днів на відновлення озброєння витратили два тижні.

Олег Захарків каже, що військових із Миколаєва вразило ставлення командування місцевої військової частини.

- Командир Руслан Ярошенко не забезпечив гостей ані елементарним побутом, ані харчуванням, - наголошує він. - У перші дні матроси спали на металевих ліжках без матраців, навіть не мали чим вкритися. У кулуарах один з офіцерів місцевої військової частини сказав, що «морпіхи, як еліта, повинні спати на землі і їсти хробаків». Лише після того, як наші активісти спільно з депутатами обласної та Верховної Ради втрутилися в ситуацію, «морпіхи» отримали матраци, покривала і почали харчуватися в Бережанській школі-інтернаті. Наша «Самооборона Майдану» забезпечила їх продуктами, одягом, взуттям. На 1000 гривень ми закупили деякі запчастини для ремонту техніки.

Спільно з народними депутатами на найближчій сесії районної ради самооборонівці планують готувати звернення до Міністерства оборони України щодо відповідності Руслана Ярошенка займаній посаді.

Про умови попереджали
Командир військової частини А-3200 обурений тим, що Бережанська «Самооборона» роздула конфлікт «на порожньому місці». За його словами, про те, що в частині немає ані матраців, ані належних побутових умов (оскільки всі матраци з частини вже відправили в АТО), заздалегідь попереджали командування морських піхотинців.

- Бійці повинні були отримати відремонтовану техніку і передислокувати її у Миколаїв, - пояснює він. - Ще до прибуття миколаївських військовослужбовців до нас прибула велика команда з Одеси, яка також мала забрати військові машини. Фахівців військової частини, які займаються ремонтом БТРів, недостатньо для того, аби працювати одразу на дві військові частини. Якщо в одеських військовослужбовців уже «піджимали» терміни, то в морських піхотинців обмеження в часі не було.

Руслан Ярошенко наполягає на тому, що піхотинці заявили про свій приїзд, уже будучи на місці. Командування частини пояснило їм, що не встигає підготувати техніку і на Одесу, і на Миколаїв.

- Ще до приїзду хлопців мій заступник пояснив командиру морських піхотинців, що жити в нас немає де, харчуванням ми не забезпечуємо, - додає він. - Тому військовослужбовці приїхали зі своїми спальниками, ліжка ми їм поставили. Вони приїхали до нас без атестатів - документів, які дають право військовій команді на отримання харчування або грошової компенсації замість нього. Наша частина не має власної їдальні. Але без атестатів їх не могли забезпечити харчуванням і в сусідній військовій частині, що за два кілометри від нас. Командування частин, звідки вони прибули, мало б забезпечити їх грошима чи сухпайками.

Претензій немає
За минулий рік та початок 2015 року у Бережанській військовій частині техніку та інше військове озброєння отримали 168 команд, а це більше 600 чоловік. Видали 188 одиниць техніки, у тому числі БТРи, а також понад 100 тонн переносних засобів радіозв’язку - ламп, радіостанцій, кабелів тощо. За словами командира Ярошенка, ні від кого з приїжджих скарг не було.

Техніка, за якою приїхали піхотинці, була на зберіганні 25 років.

- За комплектацією машини належать до другої категорії, але довгострокове зберігання зробило свою справу. У попередні роки частина не отримувала коштів на те, щоб періодично запускати техніку та перевіряти її справність. Тому на ремонт потрібен і час, і гроші. Ми придбали всі необхідні запчастини для ремонту техніки, яку мали передислокувати в Миколаїв. Частину деталей з власної ініціативи придбати місцеві громадські активісти.

Поговорити з командуванням морських піхотинців нам не вдалося. Начальник штабу однієї з військових частин то був зайнятий, то не відповідав на дзвінки. Один із морпіхів, із яким журналіст «RIA плюс» спілкувалась по телефону, каже, що претензій до командування Бережанської військової частини вони не мають.
- Спочатку виник конфлікт, але командир місцевої військової частини пішов нам на поступки і проблему вирішили, - говорить О. (ім’я редакції відоме - прим. авт.). - Про відсутність нормального спального місця нас попереджали, тому ми приїхали з власними спальниками. Під час обіду хлопці поговорили з місцевими громадськими активістами, розповіли про прийом. Так і виникла проблема. Але тут немає винних.
Чоловік підтверджує, що замість машин обіцяної другої категорії вони приймали техніку четвертої категорії. На її ремонт пішло набагато більше часу та зусиль. На питання, чи нормально доїхали на отриманих машинах до Миколаєва, військовослужбовець відповів коротко: «Так. Якщо не доїхали, то дотягнули...».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #військовослужбовці #морські піхотинці
ТОП новини
"Потужна гроза насувається на ці області, такого не чекали навіть синоптики": куди суне мороз у -10 градусів, снігопад і дощ?
"Могутня гроза суне прямо в ці області, ніхто в Україні не чекав такої негоди": де буде мороз у -9 градусів, снігопад та дощ?
"Цих 100 000 чоловіків чекають у ТЦК прямо з 18 травня, названо ознаки потенційних мобілізованих": повістки і відстрочки
"Ці чоловіки масово втратять відстрочки через кілька днів, мобілізація людей з інвалідністю": ТЦК, повістки і бронювання
Оголошення
live comments feed...