Хто з тернополян може розраховувати на субсидії після підвищення тарифів на компослуги?

З 1 травня уряд знову планує змінити схему надання субсидії. Максимальний поріг доходу залишиться колишнім, зміняться лише вимоги до претендента.

У Мінсоцполітики кажуть, що кількість людей, які зможуть розраховувати на субсидії після підвищення тарифів, збільшиться до 4,5-5 млн. Керівництво не виключає, що в органах соціального захисту можуть виникати черги. Однак зразу ж виправдовується: це явище тимчасове.

Субсидію призначатимуть на 12 місяців

Про зміни, які чекають на українців  цієї весни, офіційно уряд повідомив у суботу, 28 лютого. Однак частково з нововведеннями тернополян ознайомили ще місяць тому, під час робочого візиту в обласний центр начальника відділу вдосконалення надання пільг Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталія Музиченка, пише Номер один

Отож з 1 травня призначення субсидій буде відбуватися лише на підставі двох документів - заяви та декларації. При цьому вони будуть суттєво спрощені у порівнянні з тими, що були раніше. Запроваджується принцип призначення субсидії на підставі задекларованих даних заявником. При цьому перевірка достовірності цих даних здійснюватиметься органами соціального захисту вже після призначення субсидії.  Органи соцзахисту направлятимуть запити до відповідних органів, установ та організацій і вже тоді розслідуватимуть кожну окрему ситуацію. Крім того, субсидію призначатимуть на 12 місяців, а не на опалювальний період, як раніше. Відтепер не потрібно буде повторно звертатися до органу соціального захисту населення для призначення субсидії на новий період. Процедура відбуватиметься автоматично.  Як і планувалося, інформацію про доходи для призначення житлової субсидії органи соціального захисту населення будуть отримувати у Державній фіскальній службі та Пенсійному фонді. При цьому органам соціального захисту заборонятиметься вимагати від заявників інші документи.

Якщо подано неповні чи недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, то заявнику може бути відмовлено у призначенні субсидії або припинено її надання. У такому разі заявник зобов'язується повернути надміру перераховану суму субсидії у подвійному розмірі.

Також право на оформлення субсидій отримають особи, які орендують житло й оплачують вартість житлово-комунальних послуг на підставі письмового договору найму житла.

- Будуть скасовані всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій, а також вимоги щодо наявності у власності декількох житлових приміщень, -  зазначив Міністр соціальної політики Павло Розенко.

Крім того, Павло Розенко відзначив, що буде скасована норма, яка право на отримання субсидії надає лише безробітним, які стоять на обліку в Центрі зайнятості.

- Безробітні люди не повинні бігати за довідками у Центр зайнятості. Вони просто прийдуть, здадуть декларації з відсутністю доходів та отримають субсидію, - додав Міністр.

Також, за його словами, буде скасована норма про те, що одноразова покупка на 10 прожиткових мінімумів, а це приблизно 10 тис. грн., позбавляє права на субсидію.

Субсидії будуть нараховуватись без врахування податків, а на ту суму зарплати, яку люди отримують на руки.

Павло Розенко додав, що на даний час розмір субсидій у середньому по Україні складає 354 гривні, але «є регіони де розмір субсидій на відшкодування послуг складає вже 500 гривень». Він додав, що на сьогоднішній день системою субсидій охоплено 1,1 мільйона сімей.

Претендентів в області стане значно більше

Система надання пільг охоплює майже третину населення Тернопільщини. Так при 1 мільйоні 70 тисячах населення в області на початку 2015 року на обліку в Єдиному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебувало понад 304 тисячі пільговиків, що на 7,2 тисячі менше, ніж на початку минулого року. Більшість із цих громадян одночасно мають право на пільги відповідно до декількох законів, тобто їм встановлено декілька пільгових статусів, зазначає директор департаменту соціального захисту облдержадміністрації Вадим Боярський.

Більшість пільг надаються в безготівковому вигляді, тобто перераховуються на рахунки пільговиків в організаціях, які надають відповідні послуги. Лише пільга на придбання твердого палива та скрапленого газу надається пільговику готівкою.

Для надання пільг у 2014 році в місцевих бюджетах області передбачено 176,7 млн. гривень. Найбільше надано пільг на оплату житлово-комунальних послуг – на 105,1 млн гривень.

Нагадаємо, востаннє уряд змінював правила одержання субсидій у жовтні минулого року. Зокрема, було змінено принцип розрахунку обов'язкового відсотка платежу сім’ї за житлово-комунальні послуги при призначенні субсидії. Відтепер він залежить виключно від доходів родини. Раніше сім’ї, яким призначено житлову субсидію, сплачували щонайменше 10% (сім’ї з непрацездатних громадян) або 15% (сім’ї з працездатних громадян). Тепер цей відсоток визначається індивідуально для кожної родини. Наприклад, якщо дохід становить 500 грн. на особу, то така сім’я сплачує за житлово-комунальні послуги всього 3,2% свого доходу. Окрім цього, внесено низку інших змін для забезпечення спрощення механізму призначення цього виду соціальної допомоги.

Для надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг у місцевих бюджетах області на 2014 рік було передбачено 49,1 млн. гривень. За 2014 рік здійснено нарахувань на суму 43,9 млн. гривень, тобто у порівнянні з 2013 роком обсяг надання субсидій зріс на 6,5 млн. гривень. Заборгованість перед організаціями-надавачами житлово-комунальних послуг на початку 2015 року становила 7,1 млн. гривень.

Ще одним видом соціальної підтримки малозахищених категорій населення є запроваджена з 1 липня 2014 року компенсація додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги. Та представники Мінсоцполітики визнають, що в Україні така схема не спрацювала. Передбачалося, що право на отримання компенсації мають сім’ї, середньомісячний сукупний дохід яких за попередні шість місяців не перевищував прожиткового мінімуму для сім’ї.

Компенсація розраховується як різниця між розміром плати за послуги з газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у межах норм споживання після підвищення цін і тарифів на послуги та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на послуги.

Станом на 1 січня 2015 року 872 сім’ї в області звернулися щодо призначення компенсації. Найбільшу кількість звернень зафіксовано у Збаразькому, Бучацькому та Заліщицькому районах. Найменше – у Чортківському і  Лановецькому.  У Шумському районі за призначенням компенсації не звернулася жодна родина, - зазначив Вадим Боярський.

Із загальної кількості сімей, які звернулися за компенсацією, виплату призначено 636 сім’ям (72%), відмовлено – 179 (20%), матеріали про призначення компенсації 57 сім’ям перебували на розгляді. Основною причиною відмови у призначенні компенсації є перевищення середньомісячного сукупного доходу родин над розміром встановленого прожиткового мінімуму для сім’ї.

У департаменті соцзахисту облдержадміністрації сподіваються, що нові напрацювання Мінсоцполітики виправдають себе значно більше, аніж попередні експерименти. Тоді державні органи не тільки зможуть фінансово підтримати соціально незахищених жителів області, а й відновити довіру до субсидій та державних пільг у цілому.

Тернополяни розраховувати на субсидії підвищення тарифів на компослуги
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Час, коли найкращих синів та доньок України, жорстоко вбивали і катували за патріотизм та любов до рідної землі, пережила 94-річна Ванда Петрівна Демчук з міста Копичинці Гусятинського району. Жінка була зв’язковою, розвідницею, перевозила зброю для учасників УПА та займалася просвітницькою діяльністю серед населення. З учасницею національно-визвольної боротьби поспілкувався голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна. Він подякував...
Пригоди
Родичі шукають мешканця села Зарваниця Теребовлянського району 62-річного Богдана Фірмана. У чоловіка можливі проблеми із пам'яттю. Він був одягнутий у чорний класичний костюм, чорний кашкет, чорну шкіряну куртку і чорні чоботи.  "Чоловік вийшов з дому 14 листопада 2018 року ввечері. Рідні звернулись за допомогою до поліції. Богдан Фірман може частково втрачати пам'ять", - повідомляють у Теребовлянському відділенні Головного управління Національної поліці...
Екологія
Сьогодні (18 листопада) тернополяни мали нагоду спостерігати за снігопадом, який накрив місто. Весь сніг, який випав, щоправда, до вечора майже повністю розтанув, але для багатьох людей це була нагода пройнятися особливим зимовим настроєм. Як повідомляє "20 хвилин", перший сніг у Тернополі почав падати ще у суботу, 17 листопада, але він був ледь помітним. А в неділю, 18 листопада, близько 12 години пішов лапатий.  Час від часу снігопад вщухав, але за кільк...
Суспільство
Збір грошей – це вічна проблема всіх українських шкіл. З початком навчального року батьки часто тільки те й роблять, що скидаються на ремонт класу, подарунки та квіти вчителям, крейду, нові парти, путівки і солодкі столи. Незважаючи на те, що в Міністерстві освіти не раз нагадували, що всі побори в школах – це протизаконне вимагання, нічого не змінилося. Як повідомляє "Терноград", один з аргументів для збору грошей з батьків – це нестача фінансування. Насп...
Кримінал
Конфлікт між дівчатами трапився у караоке нічного клубу "Allure" 8 жовтня. Одна в іншу кинула попільничкою і розбила тій брову. За це тернополянці присудили 240 годин громадських робіт.  Як повідомляє "20 хвилин", за словами потерпілої, вона разом з друзями 8 жовтня прийшла до нічного клубу. За кілька годин помітила, що один із знайомих заснув. Щоб хлопця не вивели з закладу, тернополянка спробувала його розбудити. Її дії викликали негативну реакцію у "па...
Суспільство
95-річна учителька Софія Угляр з Оришківців Гусятинського району провідує своїх колишніх учнів. Багато з них – уже давно пенсіонери. Деякі мають гірше самопочуття, ніж їхня учителька. Як повідомляє "ПроТе", пані Софія роками залишається для них авторитетом. Вона досі читає багато книжок. Передплачує газети, дивиться по телевізору передачі про політику. Щодня ходить до церкви. Жартує, що просто церква недалеко від дому. Виховала трьох дітей. Пережила багат...
Суспільство
Сьогодні (18 листопада) у селі Білозірка Лановецького району поховали військового Руслана Романюка, якому був 41 рік.  На сторінці спільноти "Моя Лановеччина" в мережі Фейсбук відомий священик Олексій Філюк опублікував фото. "Сьогодні Лановеччина попрощалася з воїном Русланом Романюком....!Вічна пам'ять!!"- Написав отець. Нагадуємо, що тіло убитого було виявлено 14 листопада у закинутій будівлі, що знаходиться у місті Дніпро. Ведеться слідство.
Суспільство
У мережі припускають, що намісник Почаївської Лаври на випадок остаточної поразки церкви УПЦ МП готує собі "запасний прихисток". То ж скоро може змінити свій титул з "митрополит Почаївський" на "митрополит Придністровський". Відео з ймовірним візитом митрополита Почаївського Володимира у Придністров’я, на якому владика вільно спілкується з вірянами молдавською мовою, опублікували в мережі YouTube. Автори ролика зазначають, що Придністров’я є найбільш вигід...
Суспільство
У вчиненні незаконного заволодіння транспортним засобом  співробітники Бучацького відділення поліції підозрюють 33-річного жителя райцентру. Чоловік викрав чужу автіку, аби покататися. Повідомлення  про крадіжку автомобіля надійшло до співробітників бучацької поліції від власника. За словами потерпілого, він залишив машину біля магазину, а коли повернувся її вже не було. Як інформує офіційний сайт Національної поліції в Тернопільській області, власник не...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!