Що приховується за забороною військового одягу?

"За ті ж камуфляжі можуть заборонити «Тризуб» імені С. Бандери, УНСО. А за носіння форми «іншого військового формування» - Братство ветеранів ОУН-УПА... Достатньо буде прислати на їхню акцію одного «свого» в камуфляжі з шевроном, і можна вимагати в суді заборони".

Непомітно для громадськості Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Закону №4585 від 19 листопада 2010 року «Про внесення змін до деяких законів щодо носіння форменого одягу, використання знаків розрізнення та символіки». Мабуть, нудна «армійська» назва не спонукала нікого знайомитися з його текстом. А тим часом, віддавши за нього свої голоси, 263 депутати із 345 зареєстрованих у сесійній залі готують для всіх чимало веселого, пише "Галінфо".

Законопроект передбачає, що забороняється носіння військової форми, форми одягу інших військових формувань та знаків розрізнення і відзнак особами, які не мають на це законних прав. Здається, нормально.

Але… Символіка об’єднань громадян, політичних партій і громадських організацій не повинна відтворювати державні чи релігійні символи, а також символіку Збройних сил України, інших військових формувань, а також органів виконавчої та судової влади, затверджену відповідними постановами Кабінету міністрів України. Тобто, наприклад, хрест та тризуб, медична змія, що обвиває чашу , – це ексклюзивна державна власність?! Залишається лише викупити авторські права на податковий жезл в грецького бога Гермеса. А Жванецький із Задорновим можуть йти на пенсію.

Купівля, продаж, обмін чи інша оплатна передача ордена, медалі, нагрудного знака до почесного звання, їхнє привласнення або носіння особою, яка не має на те права, або їхнє незаконне зберігання, а так само носіння військової форми одягу ЗСУ, форми одягу інших військових формувань, використання колористики "камуфляж" особами, які не мають на те права – тягнуть за собою попередження або накладання штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені повторно протягом року - штраф від 15 до 50 неоподатковуваних мінімумів.

Отже, камуфляж, який носять туристи, мисливці, рибалки, страйкболісти, охоронці, вантажники, чи просто любителі військового стилю, одночасно перетворює невідомо скільки тисяч українців на правопорушників. Власники спортивно-мисливських магазинів зазнають величезних збитків і поспішають терміново тихцем спалити незаконний товар. Хто має вдома якусь австрійську медаль свого прадіда, але не може довести що це «законне зберігання», зітхаючи, закопує її десь у підвалі до «кращих» часів.

У пояснювальній записці сказано, що прийняття цього закону сприятиме демілітаризації суспільства. Насправді, сприятиме він криміналізації. Важко уявити міліціонера, який в день десантника ризикне вимагати зняти камуфляж ветеранам аеромобільних (повітряно-десантних) військ. Зате легко уявити, як дільничний інспектор, котрий має зуба на когось, рішуче припиняє правопорушення людини, яка, за звичкою, подалася на город. Або міліцейську облаву на табір молодіжної організації, яка «не подобається» місцевій владі.

Залишає запитання і носіння «форми одягу інших військових формувань». За логікою, йдеться про форму податківців, митників, внутрішніх військ, СБУ. Але поняття «інших» можна трактувати дуже широко. Історичні реконструкції боїв навіть за участю не УПА, а «офіційних» німецьких та радянських вояків – вже ризикована справа. Адже вермахт і Червона армії – чим не «інші»? Звучить смішно? Але в наших судах останнім сміється суддя.

Далі. Не підлягають легалізації, а діяльність легалізованих об’єднань громадян забороняється у судовому порядку, які в своїй діяльності використовують носіння форменого одягу, знаків розрізнення, встановлених військових та спеціальних звань Збройних сил України та інших військових формувань, а також органів виконавчої та судової влади. Тобто, за ті ж камуфляжі можуть заборонити «Тризуб» імені С. Бандери, УНСО. А за носіння форми «іншого військового формування» - Братство ветеранів ОУН-УПА.

Цікаво, що Анатолій Гриценко, мабуть, повірив, що цей закон має сприяти «упередженню злочинних дій, пов’язаних з використанням форменого одягу, упередженню випадкам зловживання громадськими особами своїм становищем з використанням звань, погонів, символіки, знаків розрізнення начальницького і рядового складу Збройних сил України та інших військових формувань». І заявив, що вважає його потрібним, бо він спрямований передусім проти театральних козацьких генералів, а різні сумнівні моменти, які дозволяють трактувати закон по-різному, до другого читання будуть прибрані, і запропонував всім надсилати йому свої варіанти правок.

Звісно, цей шедевр спричинив обурення та хвилю інтернет-активізації тих, хто вміє читати поміж рядками, і бачити можливі, а не прописані в законі загрози. Більшість вбачає тут підготовку юридичного підґрунтя для тиску на праві молодіжні організації - «Тризуб», УНСО, «Патріот України». Достатньо буде прислати на їхню акцію одного «свого» в камуфляжі з шевроном, і можна вимагати в суді заборони. Тому потрібно мобілізовувати суспільство, засипати депутатів офіційними індивідуальними та колективними зверненнями, готуватися до масових акцій протесту.

Виникає лише кілька запитань. Невже «регіонали» не мають інших клопотів, як юридично добивати кілька організацій, які навіть своєю спільною чисельністю реальної загрози владі не становлять? Невже вони такі безграмотні, що не дали почитати свій опус «нерегіональному», а звичайному, грамотному філологу та юристу? Чомусь поспішали, адже законопроект ще від кінця 2010 року? Можливо, терміново хочуть сирим законопроектом закамуфлювати щось інше?

Наприклад, 10 вересня міністр оборони Єжель заявив про намір передати Росії в оренду в Криму наземний випробувальний тренувальний авіаційний комплекс НИТКА, призначений для відпрацювання техніки зльоту і посадки літака на авіаносець. Цікава, майже не помічена ініціатива.

Або недавно громадськість обурювалася «мовним» законопроектом №1015-3 Єфремова-Гриневецького-Симоненка. Протести та критика його зі сторони Ради Європи та ОБСЄ на тлі загального складного становища «регіонади» на міжнародній арені змусили її маневрувати – з’явився новий проект № 9073 Ківалова-Колесніченка. Особисто Єфремов запевнив – написаний в межах європейської Хартії про регіональні мови, враховано 80% зауважень Венеціанської комісії, незабаром надішлють туди на експертизу. І додав – якщо Венеціанська комісія і з новим законопроектом не погодиться, це вже свідчитиме про її політичну заангажованість. Звичайно, скільки ж Європа дозволятиме собі критикувати ПР - законотворців?

Що ж цього разу запропоновано? В регіонах компактного проживання представників національних меншин (10% населення, згідно даних Всеукраїнського перепису населення) мова цих меншин повинна отримати офіційний статус. Отож, у разі прийняття законопроекту, російська мова стане регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України (з 27-ми) – у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, АР Крим та містах Києві і Севастополі. Кримськотатарська – в Криму, угорська – в Закарпатській області, румунська – у Чернівецькій. Інші мови традиційних національних меншин України отримають захист в менших адміністративно-територіальних одиницях.

Крім того, Ківалов з Колесніченком пропонують зобов’язати вищі органи влади офіційно публікувати ухвалені рішення українською та російською, регіональними мовами або мовами меншин, місцеві органи влади - відповідати на запити на мовах нацменшин і враховувати таку необхідність при наборі кадрів на роботу. Діловодство і судочинство також вести на мовах меншин. А громадянам дозволити обирати, якою мовою, окрім української, буде оформлений їх паспорт, свідоцтво про шлюб та інші офіційні документи. Багатомовність має торкнутися і сфер освіти, ЗМІ, дубляжу фільмів та практично всіх інших, крім армії – там, задля уникнення плутанини, єдиною мовою залишають українську. Мабуть, пригадують клопоти совєцьких командирів з представниками народів Півночі, Середньої Азії, Кавказу, які не володіли «мовою міжнаціонального спілкування» або тільки вдавали це.

І ще - Верховна Рада відмовилася ввести кримінальну відповідальність за публічну наругу над державною мовою і мовами національних меншин. Адже там фігурувала й українська. Довелося б осередки Партії регіонів з кабінетів переселяти в приміщення Департаменту виконання покарань.

Згідно з опитуванням, яке було проведене Research&Branding Group у серпні 2011 року, кількість прихильників офіційної двомовності за останні два роки скоротилося з 59% до 49%. За українську мову в якості єдиної державної на сьогодні виступає 48% українців, за дві державні мови (українська і російська) - 49% опитаних. Основною мовою спілкування в сім'ї / вдома для 47% жителів України є українська мова, для 37% - російська, і російською, і українською спілкуються 15%. На роботі / за місцем навчання переважно українською мовою країни спілкуються 45% жителів країни, російською мовою - 35%, а двомовними є 18% опитаних. Тенденції очевидні. Але ПР залежить на тому, щоб продемонструвати «своєму» електорату – ми обіцянки виконуємо.

Ще закон про вибори Верховної Ради час приймати. Які зміни «регіонали» визначать для себе як найбажаніші і «коаліцизують» як закон, можна тільки здогадуватися. Якщо послухати хоча б того ж Литвина. Багатокадентний спікер намагається не привертати до себе зайвої уваги «перлами». Але цього разу йому вдалося… Як повідомила прес-служба ВРУ, Литвин виступає за обов`язковість голосування на виборах кожної людини, яка має право обирати і бути обраною. Адже в ряді країн участь у виборах є обов’язковою для всіх громадян. Ось і в Україні потрібно, аби кожна людина свідомо робила свій вибір і несла за нього відповідальність, щоб потім не було нарікань, звинувачень, що щось не так відбувається в країні, що влада є неадекватною. Логіка залізна: ви нас вибрали, а те, що ми своїх обіцянок не виконуємо, голосуємо, як скажуть, на засіданнях не з’являємося або б’ємося, з виборцями не зустрічаємося, – то, пробачте, не наша вина. Бачили очі, кого (що) вибирали.

Або законопроект «Про гарантії державою виконання судових рішень». ПР-юристи пропонують зміни до 17 діючих законів, при цьому зміни лише до чотирьох мають стосунок до «забезпечення виконання» судових рішень. Фактично йдеться про скасування більшості пільг для багатьох категорій громадян України. Соціальні виплати і пільги чорнобильців, афганців, ветеранів та інвалідів війни, міліціонерів, шахтарів, медиків, вчителів і так далі будуть регулюватися не законами, прийнятими Верховною Радою (виключною прерогативою якої є формування основ соціальної політики), а щорічно встановлюватися Кабміном з урахуванням «реальних» фінансових можливостей держави. Хочемо – дамо, хочемо – зарплату міліції піднімемо.

Реакція опозиційних політиків для «регіонади» не така вже й важлива, зважаючи на їхню традиційну «єдність». Наприклад, коли тепер парламентська фракція НУНС вирішила формально вигнати дванадцятьох дезертирів, гостро стояло питання кворуму. Його зібрали, рішення прийняли. Але на засідання не прийшли партійні лідери Арсеній Яценюк, Юрій Костенко, Анатолій Матвієнко. Зневіра у можливості кворуму? Зайнятість власними партійними справами? Чи просто очікування смерті НУНС? Мабуть, останнє. Бо 8 вересня голова фракції НУНС Микола Мартиненко, його заступник Руслан Князевич та два Романи (Зварич і Ткач) дружно подалися до «Фронту змін».

Влада боїться громадянських, соціальних протестів. Боротися, виступати треба: на захист права носити вподобаний одяг, за соціальну поміч, на захист мови, територіальної цілісності. Але не розпорошуватися, а виходити разом – проти всієї системи «регіонади».


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Екологія
У Дністрі, на території Молдови, виявили холероподібний вібріон і існує висока небезпека зараження для людей. Про це повідомляє УНН з посиланням на point.md. У зв'язку з цим епідеміологи рекомендують не купатися в річці. Після підвищення і різкого спаду, вода сильно забруднена. Крім того, за даними Чернівецького обласного лабораторного центру станом на 13 червня 2019 року, досліджено 36 проб води водоймищ за санітарно-хімічними, бактеріологічними та парази...
Суспільство
Чортківчанин Микола Гальтюк, випускник Чортківської гімназії імені Маркіяна Шашкевича, в Україні став одним із 98-ми учасників ЗНО з математики, кому вдалося набрати 200 балів. Пише Чортків.сіті. Із розмови з випускником дізнаємося, що його успіх — це не просто везіння, а результат напрацювань впродовж років. Ось що про себе розповів Микола: — Я щороку брав участь в олімпіадах з математики. Мені дуже допомогло розвинене логічне мислення. Найважчим, але й н...
Суспільство
Для них, життя на вулиці – геть не романтика, а щоденна реальність. Вони — безхатченки. І в кожного з них — своя історія. Ми проходимо повз, ізолюємось, але вони теж люди. І нам варто спробувати допомогти. Тому що ми можемо бути ними. Безпритульні не користуються доброю репутацією. Велика соціальна дистанція сформували у свідомості громадян стереотип «бомжа» як аморального, кримінального та асоціального елемента. Чи справді тернополяни проходять повз та із...
Суспільство
Інцидент трапився на ринку у Чорткові. Місцева жителька відкрито заявляє, що Росія - не окупант. Про це у Facebook написав Volodymyr Sherstiy. "Негативні емоції пруть через край!!!!! Західна Україна. Чортків. Ринок. Розмови про наболіле. В розмові про російську окупацію,жінка-продавець, яка торгує на ринку,заявляє: "а я не вважаю росію окупантом!" На моє питання,а хто є окупант???!Лунає "ЗАХІДНА УКРАЇНА!!!". В мене стовбняк. Чому та особа живе з окупантами...
Суспільство
Навесні 2018 року у рамках громадського бюджету було закуплено та передано в Тернопіль п'ять спеціальних контейнерів для збору одягу. Їх встановили у різних мікрорайонах, аби тернополяни ділилися одягом та взуттям із нужденними. Автор цього проекту виступив Віктор Гунька. Передбачалося, що спочатку сортуванням одягу займатимуться волонтери фонду "Фонд добрих людей". Кількість контейнерів планувалося збільшити, якби звичка ділитися одягом прижилася у Терноп...
Суспільство
Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, буде тимчасово припинено електропостачання в окремих житлових будинках Тернополя. А саме: - 19.06.2019р. з 09.00 год. до 13:00 год. за адресами: вул. Бойківська, 24, 26, 28, вул. Далека, 10 – 18, 15, 21 – 37.
Пригоди
Дорога жахів. До Коропця добратися не можливо. Шлях довжиною в 40 км, з обох сторін селища, – у жахливому стані. Пише Медіатор. – Коропець відірваний від світу. Такою дорогою можна проїхати раз в рік. Якщо щодня, машина не витримає, – кандидат по 166-ому одномандатному виборчому окрузі від «Об’єднання «Самопоміч» Роман Василіцький. Від їзди бездоріжжям автівки ламаються – Яма на ямі, одну минаєш, в іншу потрапляєш, – водій Микола. – Їжджу багато, але ця до...
Суспільство
Туристичний сезон в Україні вже у розпалі. З кожним роком все популярнішим стає дикий відпочинок. Одна із найпопулярніших місцин – острів Джарилгач на Херсонщині, або ж, як його ще називають, українські Мальдіви. Місце унікальне тим, що досі не заселене й не забудоване. А природа тут така, як і сотні років тому. Як повідомляє "24", місцеві у Скадовську називають Джарилгач просто Джа. Від курортного міста до безлюдного острова – трохи більше години теплоход...
Кримінал
Працівники Тернопільського відділу поліції просять допомогти встановити особу невідомого чоловіка, який протягом трьох діб криміналив в магазині «Рукавичка», що на вулиці Героїв Крут.  Камера відеоспостереження зафіксувала зловмисника. Правоохоронці звертаються до краян: якщо ви впізнали дану особу або знаєте його місцеперебування, телефонуйте за номерами у Тернополі 27-11-70, (067)-954-99-35 або на лінію "102".
Новини по темі
Випускник гімназії з Тернопільщини набрав максимальну кількість балів із ЗНО з математики (ФОТО)
"Я не знаю, кому я потрібен": як тернополяни реагують на прохання про допомогу від безхатченків (ВІДЕО)
Скандал на Тернопільщині: жінка на ринку називає окупантом не Росію, а... Західну Україну
"Хто за це відповідає?": у Тернополі контейнер для збору одягу нужденним давно стоїть переповнений (ФОТО)
Де завтра у Тернополі не буде електроенергії?
Українські Мальдіви: де це та чому туди їдуть мільйони туристів (ФОТО+ВІДЕО)
У Тернополі запрацював готель для чотирилапих (ВІДЕО)
Тіло тернополянина, який вчора потонув у водоймі "Королівський міст", вже знайшли
Вибухи на Тернопільщині: чоловік вирішив випробувати тротил
Теpнопiльcьким водiям буде важко пpоїхати деякими вулицями