• Головна
  • Центр підтримки підприємництва у Тернополі – другий в Україні
18:30, 12 вересня 2011 р.

Центр підтримки підприємництва у Тернополі – другий в Україні

Допомогти малому бізнесу розвиватися хоче міська влада – з цією метою відкрили інформаційно-консультативний центр підтримки підприємництва, що на вул. Пушкіна,4, - повідомляє Тернопільська міська рада. - Перший такий центр відкрили у Львові, честь бути другим містом, який уже має подібний заклад, належить Тернополю. Тут підприємцям не лише нададуть безкоштовно приміщення для ведення їхньої діяльності, а відповідні консультації фахівців, необхідні для ефективного розвитку бізнесу. Проводитимуть тут і навчання та семінари для бізнесменів-початківців. Загальна площа приміщення – 75 метрів квадратних. Загалом тут зможуть працювати десять підприємців.

«Центр підтримки підприємництва – це реалізація програми, яку прийняла міська рада. Коли ми говоримо про підприємництво в нашій державі, то розуміємо, що це складне питання, адже є ряд питань, які місцева влада не може вирішити. Є проблемна ситуація в нас і з пенсійною реформою, і з податковим кодексом. Але кожен на своєму місці повинен приймати ті рішення, робити ті дії, які дадуть певну користь, певну допомогу. Тому міською радою була прийнята програма підтримки розвитку підприємництва. Одним із пунктів її є відкриття консультативного центру, де працюватимуть підприємці-початківці, котрі не мають можливості винайняти офіс. Тут вони зможуть отримати кваліфіковані консультації, а також підтримку бухгалтерів, юристів та контролюючих органів. Тут вони зможуть скористатися необхідною технікою. В подальшому, коли їхній бізнес почне розвиватися, вони перейдуть у свої офіси, звільнивши місця для інших підприємців.

Хочеться побажати, щоб цей центр мав реальне життя, щоб люди, які працюватимуть тут, за рік-два подякували за те, що їм вдалося розпочати свій бізнес. При нагоді вітаю підприємців, оскільки ми свідомо не вітали їх у День підприємця минулого тижня, хотіли зробити це зараз. Вітаю вас, успіхів вам, здобутків, нових заробітків, щоб завдяки вашим успіхам могла розвиватися і місцева громада», - зазначив міський голова Сергій Надал.

З нагоди Дня підприємця під час відкриття центру міський голова вручив подяки та іменні годинники міської ради кращим підприємцям міста.

Основною метою центру, за словами міського голови, є допомога малому та середньому бізнесу у Тернополі, оскільки за Програмою підтримки малого підприємництва, яка діяла досі, виділені кошти витрачалися лише на погашення кредитів. Це, на думку Сергія Надала, неефективно. Більші результати, на переконання міського голови, дасть сприяння влади успішному старту підприємців, адже починати завжди важко. Розвиток цих категорій бізнесу в місті у свою чергу наповнить і місцевий бюджет, оскільки основними платниками податків у міську казну, є саме малі та середні підприємці.

Звільняти місця для інших підприємці будуть тоді, коли їхній товарооборот перевищуватиме доходи, які оподатковуються за зниженою системою. Тоді вони переходитимуть на загальну систему оподаткування і зможуть винаймати свої офіси.

За словами міського голови Сергія Надала, згодом центр обладнають усією необхідною технікою – комп’ютерами, телефонами, факсами тощо. Рахунки за використання електрики, комунпослуги оплачуватимуть самі підприємці. Наразі в управлінні економіки, промисловості та праці міської ради розробляють положення про конкурс, після проведення якого й визначать найбільш достойні для реалізації бізнес-проекти. Саме їхні автори зможуть зайняти приміщення центру. Оцінюватиме початківців компетентне журі, в яке входитимуть фахівці різних галузей, котрі мають відношення до економіки.

Щоб спростити підприємцям процес збору інформації, у центрі працюватимуть представник податкової, соціальної служби, страхових компаній та банків, які зможуть надати на місці необхідні консультації.

Щоб почати будівництво центру і створити робочі місця, з міського бюджету виділено 100 тисяч гривень. Цього буде недостатньо, щоб утримувати центр, додав міський голова, тому до розвитку центру планують долучати представників бізнесу та банки. Крім того, фонд імені Володимира Лучаковського в Тернополі зможе отримати грантові кошти на ці потреби. Якщо вдасться отримати грант, то кількість робочих місць в центрі розширять.

Центр підтримки підприємництва у Тернополі – другий в Україні, фото-1
Центр підтримки підприємництва у Тернополі – другий в Україні, фото-2
Центр підтримки підприємництва у Тернополі – другий в Україні, фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...