Які автомобілі ми купляємо чиновникам?

«За півтора року уряд України не закупив жодної дорогої машини, практично ні копійки не витратив на ремонт, але продовжує мусуватися якась абсолютно не відповідаюча дійсності інформація», - заявив днями прем'єр-міністр Микола Азаров. І з образою додав, що журналісти повинні більш прискіпливо ставитися до інформації про витрати народних грошей чиновниками.

Образа у Миколи Яновича ще, схоже, від того, що він за ці «півтора року» видав уже кілька постанов, які рекомендують чиновникам утриматися від закупівлі дорогих авто, «гламурного» ремонту офісів і закупівлі дорогої оргтехніки. Однак, як показує Вісник держзакупівель, заклик Миколи Яновича, принаймні з транспорту, чиновниками почутий не був.

Так, влітку прем'єр гучно наказав покарати начальника Київського центру зайнятості за придбання «досить дорогого легкового автомобіля». «Режим жорсткої економії органами влади ... будемо витримувати далі. Вчора Державне казначейство зупинило платіжне доручення Київського центру зайнятості на придбання досить дорогого легкового автомобіля. Я схвалив дію казначейства, і крім того, думаю, що Міністерство соціальної політики розлучиться з керівником центру, який дозволив собі забути про доручення прем'єр-міністра: навіть не мріяти про придбання персонального транспорту, поки ми не вирішили найгостріші проблеми людей», - заявив Азаров, звертаючись до глави Мінсоцполітики Сергія Тігіпко.

Правда, «досить дороге» авто Київського центру зайнятості ні в яке порівняння не йде з ціною «засобів для пересування», які вислизнули від «економного» гніву Азарова. Але не пройшли повз «Коментарів, які й представляють топ-10 улюблених «тачок» наших чиновників у цьому році.

Як це не дивно звучить, але найдорожчий автомобіль в 2011 році змогли дозволити собі полтавські лісники. Саме після «наганяїв» Азарова Київському центру зайнятості, держпідприємство «Полтавське лісове господарство» у липні за 389 тис грн. (Близько $ 50 тис.) купило автомобіль Toyota Highlander 5 AT Comfort 2011 випуску.

Цей 5-двернийпозашляховикгіднийвозитивсобі нетількидиректораДПОлександраХолодногопобездоріжжюлісовихбайраків,але і йогоначальника -головиДержагентствалісовихресурсівВіктораСівцяпоХрещатику.Нагадаємо, що главуагентстважурналістиохрестили«лісникомЯнуковича» зайогосумнівнудіяльність улісовомугосподарстві.

На другомумісці одиніз самихулюблених автомобілівукраїнськихчиновників, якийне рідкозакуповуютькиївськідержавніструктури.МовайдепроToyota Camry. УберезніКомунальне«Автотранспортнепідприємство Київськоїміськради»придбало7 такихавтомобілів зоб'ємомдвигуна 3,5л по387тисгрн.кожен.Міжтим, у червніКП«Дирекціяз утримання та обслуговуванняжитловогофондуСвятошинськогорайонуКиєва»купилоавтомобіль цієїмаркиз об'ємомдвигуна 2,4лна 100тисяч дешевше-за 275тисгрн.Таке жавтоводномупримірникупридбалоУправлінняМВСвЖитомирськійобластіза258тисгрн.

Не поскупивсянапредставницькийклассвоєї каретита Інститутветеринарно-санітарноїекспертизи,який у липніприкупивNissan Teana, з об'ємомдвигуна3,5 лза 358тис.грн.Чиновники непосоромилисявказати,щомашинапофарбованавтемно-синійколір,асалоноброблений чорноюшкірою.Такийже автомобільв більш простійкомплектаціїпридбав «Луганськгаз»за 255тисгрн.

ЦілепоколінняукраїнськихчиновниківвибираєSkoda Superb.Цейавтомобільміцнозміцнивсявп'ятірцілідеріві за ціною, і за ступенемпопулярності.На початкуроку ДП«Центрпоексплуатації спеціалізованихвагонів»придбавSkoda Superb Newз об'ємомдвигуна 1,8л за323 тис.грн.Нагадаємо, що цепідприємство знаходитьсяу сферіуправління «Укрзалізниці».

До речі.згаданийКиївськийміськийцентрзайнятості, щодоякогоАзароввключиврежим«жорсткоїекономії», теж хотівкупити собіSkoda Superbза 298тисяч грн.Навряд чицяпокупкадопомоглаб перемогтибезробіття,алесталапрекрасною «порівняльноїмайданчиком» дляіншихвідомств.

Так, цюмарку «Шкода»зміг собідозволитиза294 тис.грнНаціональнийдепозитарій ізаза 292тис.грн - «Львівтрансгаз».Про скасуванняцих тендерівАзаров незгадував.

Аось керівництвоКомунальногопідприємства «Чернігівводоканал»віддало перевагувсякимседанаміуніверсалампозашляховикSubaru Forester,який ібув придбанийвквітніза 290тисгрн.Видно, будівельнийбумнадорогахвпередденьЄвро-2012 недуже вразивчернігівськихкомунальників.

НаДонецькій залізниціцінуютькомфорті безпеку.У всякомуразі, цепоширюєтьсяна того,хтобудепересуватисявHyundai Sonata YFз об'ємомдвигуна 2,4л,якийбувкупленийгалузевимоб'єднаннямна початку рокуза 281тисгрн.Цейавтомобільоснащенийшістьмаподушкамибезпеки іпанорамним склянимдахом.Залишилося,щоб керівництвоДонецькоїдорогидобилосятакої ж мірикомфортувплацкартнихвагонахфірмовогопоїзда«Лугань».Цю жмаркумашинизмоглодозволитисобікомунальнепідприємство «Дорожнєремонтно-будівельнеуправління»Донецьказа 255тис.грн.Адешевшійого комплектаціїпридбалиНауково-досліднийгірничий інститут,якийзнаходитьсявКривомурогу, і «Харківобленерго» за241 і231 тис.грн.відповідно.

Далі мовапіде про«народніавтомобілі»

Так, у липні«Київгаз»придбав 5універсалівFord Transit Connectпо244тисгрн.кожен.Філіяуправління з переробкигазовогоконденсатуДК«Укргазвидобування» у березніуваживсебедесятьмаFord Mondeo Sedanпо 212тисгрн.заштуку.

Все тажзалізницявособі ДП«Проектно-конструкторськета технологічнебюрорухомогоскладу»вчервнікупилаSkoda Octavia A51,8TSI/118kW Eleganceза 210тис.грн.АУправліннядержавноїслужбиохорони вКримуразом з «Ланосом»купилопростенькийHyundai Tucsonза203 тисгрн.

Як битамне було,навіть цейне повнийперелік закупівельніякне тягне на«режимжорсткоїекономії».І навряд чичерговийпрочуханМиколиЯновичазупинить йогопідлеглих упрагненні придбатинаддорогого«залізногоконя».ХочаМиколиЯновичаможназрозуміти- йомуЮліяТимошенкозалишиланесправнийМерседес.Адалі всепішло нестількипо бюджету,скількипоЗигмунду Фрейду...

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
19-річна випускниця технічного коледжу Тернополя Тамара Вищило розробила унікальну розумну рукавичку для людей з вадами слуху. Як інформує "Голос Америки", винахідниця змалку тяжіла до техніки: вона могла годинами ремонтувати якусь зламану деталь і отримувати від цього задоволення.  А після закінчення школи обрала технічну спеціальність в одному із коледжів Тернополя. Участь у науковому фестивалі від Google дівчина взяла з однодумцями: її винахід, рукавичк...
Суспільство
Сьогодні в Бережанському районному суді відбулося судове засідання над учасником бойових дій на сході України, снайпером-розвідником Миколою Озаруком. Повідомив сайт «Бережани.інфо».  Микола Озарук з Підгаєччини ще з 2014 року був снайпером-розвідником у зоні АТО. Починав воювати у добробаті “Донбас”, в “Правому секторі”, а пізніше перевівся в 81 ОАеМБр. Більш детальніше про життя та війну воїна можна прочитати в статті “Снайпер-розвідник Микола Озарук: «Д...
Суспільство
Найближчим часом у тернополян можуть виникнути серйозні труднощі з перетином кордону із Польщею. Працівники Прикордонної служби Польщі збираються розпочати "італійський страйк", якщо уряд не виконає їхніх умов. Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Gazeta Wyborcza", у цьому випадку час перетину польсько-українського кордону може становити не до шести годин, як є зараз, а цілу добу. "Рух на польсько-українському кордоні зростає нечуваними темп...
Кримінал
Тернопільські патрульні затримали підозрюваного у трьох вбивствах. Його розшукували більш як чотири місяці. Злочинець видав себе сам – помітивши на вулиці Новий Світ, 42, автомобіль патрульних, почав підозріло поводитися. Поліціанти під час перевірки з’ясували, що це розшукуваний Михайло Феськів. Під час самої процедури встановлення особи, підозрюваний поводив себе спокійно та надавав інспекторам всю необхідну інформацію. Повідомляє MEDIATOR. – Він поводив...
Суспільство
Проект рішення "Про затвердження договору про міжбюджетний трансферт на 2018 рік" з’явився на сайті Тернопільської міської ради.  Автор документу – начальник міського управління освіти Ольга Похиляк. Як повідомляє "Терен", проект, поданий на 28-му сесію, є прецедентом. Досі платити за  дітей, які ходять у тернопільські садочки, погоджувалися лише керівники сусідніх із обласним центром громад і районів. При чому, вони передбачали міжбюджетний трансферт на...
Суспільство
Роботи з облаштування вулиці Чорнового у Тернополі ще не завершились, як в соцмережах деякі дописувачі уже критикують такий дизайн.  Зокрема, Наталія Еталон написала у Фейсбуці, що не розуміє для чого зменшили вулицю, збільшивши тротуар. До цього ж, не передбачили місць для паркування автівок. «Можливо я неправа і багато хто не погодиться з моєю думкою!!! Але скажіть, коли усі міста думають як розвантажити вулиці міста і про місця для паркування...в нас ге...
Суспільство
В села Іване-Пусте (Борщівський район) масове отруєння населення. До медичного закладу із симптомами запаморочення і нудоти звернулося близько 200 людей. Проблеми зі здоров'ям почалися після кроплення орендованих агрофірмою полів із літака. На місце події оперативно виїхала група спеціалістів з Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області. Уже на місці спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки та Управління державного нагляду за д...
Суспільство
19 вересня мешканця Копиченець, що на Тернопільшині, зайшов у супермаркет відомої мережі, аби придбати борошна. Та вдома виявив, що разом із борошном у пакунку вже заготовлена і "начинка". На своїй сторінці у мережі Фейсбук Валерій Волощак опублікував допис, додавши фото і відео зіпсованого товару: "Сьогодні в магазині "Рукавичка"(в центрі) купили муку торгової марки "БОГУМИЛА"- 1кг. Коли вдома відкрили - були в шоці.......там лазили хробаки та комахи. Пов...
Суспільство
Відомий тернопільський телеведучий неодноразово повідомляв через соцмережі як саме допомагає і військовим, і дітям. Днями він написав на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці, на що витратив свій останній гонорар за озвучення героя Нестора, в одному з мультфільмів. «Від моменту першої озвучки мультиплікаційного героя я взяв собі за правило, що усі гонорари за озвучку мультиків я буду спрямовувати на допомогу діткам. Бо дітки дивляться мультики, я озвучую мул...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!