Стали відомі нові подробиці масштабної пожежі у готельному комплексі на Тернопільщині

Власники готельно-ресторанного комплексу «Надія», що згорів у Бережанах, написали заяву до прокуратури, де звинуватили у халатності місцевих пожежників. В управлінні з надзвичайних ситуацій спростовують звинувачення. У міліції, кажуть, провадження не порушували. Бо, за попереднім висновком експерта, готель зайнявся через замикання проводки

 • Я вже написала заяву на ім’я районного прокурора щодо бездіяльності начальника пожежної частини, - каже Галина Головацька,  власник готельно-ресторанного комплексу «Надія», який згорів у Бережанах. – Якби мені не брехали, а одразу прислали пожежну машину, хоча ресторан врятували б. Наразі там залишилась єдина (!) ціла тарілка.

Як тільки пані Галина дізналась, що в їхньому закладі димить, одразу, каже, поїхала пожежників. Тим паче, що частина розташована на відстані кілометру від комплексу.  

- Начальник сказав, що пожежна машина вже на місці, - каже пані Галина. – Я приїжджаю – четвертий поверх лише димить, а пожежників і близько нема. Обманув. Поїхала знову. У відповідь почула: «Машина щойно сигналила. Вже точно виїхала».

Коли повернулась до готелю, пожежники й справді вже були, але верхній поверх вже обійняло полум’я.

Лили на стіну, а не вогонь

 • Хлопці молоді, невмілі, а ними ніхто не керував, - бідкається власниця. – Авто – без драбини. Вода діставала лише третього поверху. Фактично лили на стіну. Я знову поїхала в частину.

На території жінка побачила іншу пожежну машину, вже з драбиною. Каже, просила керівника служби, аби відправив ту, адже лік вже йшов на хвилини. Той відповів, що нема кому… за кермо сісти.

 • Ви сідайте, - пригадує пані Головацька, як просила керівника бережанських рятувальників. – Він каже – я не вмію. Кажу йому, то давайте я доїду. Не дозволив. Я його просила, аби дзвонив в Підгайці, Козову – райони недалеко і приїхали б на допомогу.

Невдовзі й справді на місце приїхало друге авто. Однак у ньому не було води. Набирали від сусідів. Напір був настільки слабким, що до поверху, який горів, не діставало. Тим часом, пригадує господиня, полум’я перекинулось і на третій поверх, де були готельні номери.  

Все пропало. Винні - пожежники

- Десь о 18.30, коли згорів вже навіть ресторан на другому поверсі, приїхала машина з Козови, - пригадує жінка. - Мені стало погано, то я не бачила, як вони працювали. Але ті, хто був на місці, казали – це були професіонали.

У господарів є чимало доказів – того ж аматорського відео. Там зафільмовано і як полум’я розгорялось, і як незграбно діяли місцеві рятувальники, каже пані Галина.  

 • Друзі, сусіди, родичі – всі нам допомагали і в цей вечір, і потім, місцеві підприємці зібрали матеріальну допомогу. За це їм щира і велика дяка, - каже власниця. – А пожежники? Я добиватимусь, аби винних покарали. Навіщо така служба, яка ані техніки не має, ані працювати не вміє? Навіщо їх там тримають?

Пані Галина каже, що комплекс був її справжнім дітищем. Навіть не стільки методом заробітку, скільки віддушиною. Тепер все пропало. І звинувачує у цьому лише місцевих пожежників, пише 20хвилин.

 • Так, я їх звинувачую у халатності, некомпетентності, обмані, - заявила господиня. – Добре, що комплекс пустував і ніхто не постраждав. Але готель межує з житловими будинками. А якби вогонь перекинувся. Ви уявляєте, які жертви могли б бути?

Справу не порушували

На першому поверсі комплексу розташована крамниця. Доки диміло нагорі, працівники, сусіди і просто перехожі виносили товар.

 • Не пропала жодна річ, бачите, які в нас люди, - каже пані Галина. – Я всім сердечно дякую за допомогу. А пожежники…Обов’язково особисто пильнуватиму, щоб було розслідування і винних покарали.  

Міліція кримінального провадження щодо пожежі не порушувала, повідомив начальник Бережанського райвідділу міліції Петро Процик.

 • Є попередній висновок працівників МНС, що там сталось коротке замикання, - каже Петро Процик. - І сам заявник під час та після пожежі повідомляв, що в цей день проводив ремонт проводки. Тюнера були включені, можливо, замкнуло.

Пожежа почалась в обідню пору, у закладі ані клієнтів, ані працівників не було. Сторонніх предметів не виявляли, тому версія щодо підпалу не розглядалась і підстав для внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань не було, повідомили у райвідділі.

Автодрабину не могли використати, бо поруч високовольтні лінії

Всі претензії власників готельного комплексу ми адресували до керівництва управління держслужби з надзвичайних ситуацій (далі ДСНС) в області. Там детально пояснили, де були пожежники, чому не використовували драбину і детально – до хвилини – розповіли хронологію події.

 • 10 лютого о 16:55 на пункт зв’язку 7-ї Державної пожежно-рятувальної частини Управління надійшло повідомлення про пожежу, що виникла в місті Бережани на вулиці Шевченка, 63/2, - повідомив керівник прес-служби ДСНС Сергій Данілін. -  Полум’я охопило будівлю, де розташовувались магазин, кафе «Морозиво» та кімнати відпочинку.

Цього дня на чергування заступив караул в складі 6 чоловік з числа особового складу підрозділу: командир відділення, старший пожежний, пожежний, 2 водії та диспетчер, кажуть рятувальники.

За 9 км від готелю гасили траву

 • На момент отримання повідомлення про пожежу основний склад чергового караулу у кількості 4-х чоловік, на автомобілі першої допомоги був задіяний на гасіння сухої трави, в селі Комарівка Бережанського району, за 9 км. від місця події, - повідомив Сергій Данілін. - Тому, за рішенням керівника, з числа інспекторського складу та водія було сформоване друге відділення, яке першим вирушило на гасіння і вже о 17:01 приступило до локалізації пожежі.

Провівши розвідку та оцінивши масштаби пожежі, було прийняте рішення про повернення основного складу караулу та залучення його до гасіння пожежі у райцентрі. Також для підсилення чергового караулу оголошено збір резерву з числа працівників, вільних від чергування, пояснили у прес-службі ДСНС.

 • Вогнеборці, що повернулись з пожежі в с. Комарівка, пересіли на пожежний автомобіль з більшим запасом води та негайно вирушили до місця події і вже о 17:19 приєднались до гасіння та спрямували додаткові стволи в осередок пожежі, - каже п. Данілін. - О 18:02 до місця події, на підмогу прибуло 3 відділення, сформоване з резерву.

Загалом, на ліквідацію даної пожежі були задіяні понад 20 чоловік особового складу бережанського гарнізону, а також мобільна оперативна група Управління ДСНС в області, запевняють рятувальники. Враховуючи відсутність безпосередньої загрози  життю та здоров’ю людей, залучати на гасіння пожежі додаткові сили та засоби з сусідніх районів не було потреби, бо наявних сил та засобів було цілком достатньо.

 • В будівлі, де виникла пожежа, переважали легкозаймисті матеріали - дерево, пластик, що дозволило полум’ю швидко набрати обертів та охопити значну площу, - пояснили рятувальники. - Окрім того, об’єкт, на якому виникла пожежа, функціонував з суттєвими порушеннями вимог пожежної безпеки. Він не був обладнаний пожежною сигналізацією та автоматичною системою пожежегасіння.

Повідомили пізно, лише через 25 хв

Одним з факторів швидкого розвитку пожежі також було несвоєчасне повідомлення про факт її виникнення. Пожежа виникла орієнтовно в 16 год. 30 хв. А повідомлення про подію надійшло лише о 16:55, тобто через 25 хвилин після її виникнення. За цей час пожежа встигла набрати обертів і охопити практично весь поверх, пояснили у прес-службі.

 • Внаслідок пожежі вогнем знищено покрівлю на площі 160 м.кв, мансардні приміщення, дерев’яне перекриття другого поверху та приміщення другого поверху, - повідомив Сергій Данілін. – О 19:07 пожежу було ліквідовано. Врятовано перший поверх магазину та дві суміжних будівлі, всього матеріальних цінностей орієнтовно на суму 2 мільйони гривень. Причина виникнення пожежі та збитки встановлюються.

На момент виникнення пожежі на території Бережанського підрозділу перебувала автодрабина, однак даний автомобіль не могли залучити до ліквідації пожежі з кількох причин, кажуть рятувальники. Використання висувної автодрабини для гасіння даної пожежі унеможливлювали наявність розташованих поряд з місцем події високовольтних ліній. Автодрабина не перебуває в штаті підрозділу. В зв’язку з технічною несправністю цей автомобіль тимчасово виведений з експлуатації та перебуває на ремонті. Технічне обслуговування та ремонт техніки проводиться силами працівників підрозділу.

До речі

В Бережанському районі діє лише один пожежно-рятувальний підрозділ – ДПРЧ-7. Жодних інших пожежних формувань, таких, як місцеві пожежні команди чи інші добровільні формування, в районі немає. Питання про створення додаткових пожежних формувань в районі щороку підіймаються на комісіях різного рівня. Останній раз дане питання розглядалось у лютому 2015 р. Однак через обмеженість бюджету це питання не вирішується, пояснили у прес-службі ДСНС.

До найближчих підрозділів, розташованих в сусідніх районах відстань від 17 до 51 кілометра. Козова – 17 км, Підгайці – 28 км, Зборів – 35 км, Монастирська – 51 км. А кожний кілометр – це втрата часу. Крім цього, при залученні техніки з сусідніх районів – дані райони, відповідно, залишаються не захищеними. Що є небезпечним в даний весняний пожежонебезпечний період, коли по всій області горять рослинні залишки та суха трава, запевнив пан Данілін.

Тернопільщина пожежа готельний комплекс
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, не буде електропостачання в окремих будинках Тернополя. А саме:- 17.10.18р. з 09:00 год. до 13:00 год. за адресами:    вул. Микулинецька, 5, 7, 11, 13;    вул. Бродівська, 2, 10-13;    вул. Збаразька, 1-27 (непарні);    Збаразький провулок;    вул. Лозовецька, 1;    вул. Фабрична, 2.
Суспільство
В Тернополі на "Сонячному" люди, які виступають проти будівництва торф’яних котелень. Дві вулиці зараз варто об'їжджати. Про це тернополяни пишуть в соцмережах. "Оминайте Київську....півтори години їду додому з центру. Акція проти торф'яних котелень нівелювала бойкот запровок)", - пише Аня Василенко. За даними Святослава Журовського, через перекриття дороги в медзаклад не може потрапити чоловік, який потербує допомоги. "Активісти знову тероризують Тернопіл...
Пригоди
Близько 20:00 у Тернополі, поблизу перехрестя вулиць 15 квітня та Романа Купчинського, сталася аварія за участю автомобіля патрульної поліції та мікроавтобуса. Внаслідок зіткнення автомобіль поліції опинився під колесами мікроавтобуса.  Інформації про постраждалих немає. Деталі аварії з'ясовуються.
Екологія
Тернополянам радять насолоджуватися останніми погожими жовтневими днями, адже невдовзі в Україні почнеться цілком прогнозоване похолодання. Половина осені вже минула, то ж варто готуватися до зими. На своїй сторінці в мережі Фейсбук синоптик Наталя Діденко поділилася  прогонозом погоди на найближчий час. "Ясність антициклону, висота температури та сухість повітря радують чистим замшевим взуттям, буцанням листя, легкістю одежі, відсутністю осоружних шапок,...
Суспільство
7 або 9 гривень в маршрутках та 6 або 7, або 8 гривень у тролейбусах: такі тарифи пропонують запровадити у громадському транспорті Тернополя. Щодо цього питання сьогодні (16 жовтня) у "Тернопільелектротрансі" відублися громадські слухання. Перевізники запевняють, що маршрутки зношені, коштів на ремонт не вистачає, ще й продовжується масовий відтік кадрів.  Начальник управління транспорту, комунікацій та зв'язку Тернопільської міської ради Ігор Мединський з...
Суспільство
У місті Монастириськ на Тернопільщині через масову вирубку лісу розгорівся скандал. Жителі району звинувачують місцевий лісгосп в тому, що під виглядом санітарних рубок його працівники масово крадуть ліс. Провідомляє "Сьогодні". Як запевняють місцеві, в лісах знищують здорові дерева. Більш того, за словами захисників лісу, в районі хворі дерева не працівники сільгоспу вирубують. Керівник лісового господарства, в свою чергу, запевняє, що вирубка проводиться...
Кримінал
Кримінальне провадження за частиною 2 статті 186 ККУ слідчі Тернопільського відділу поліції розпочали щодо 32-річного жителя Закарпаття. Зловмисник забрав телефон у випадкового перехожого, а коли останній попросив повернути, добряче віддубасив жертву. Зі слів потерпілого, він стояв на зупинці громадського транспорту по вулиці Микулинецькій близько дев’ятої години вечора. До нього підійшли декілька незнайомців і запропонували з ними випити. Що спокуса хильн...
Суспільство
Неподалік села Горинка, на Тернопільщині, посеред дороги загорілась велика вантажівка. Про це повідомили у групі «Типовий Кременець». На відео видно як на місці працюють рятувальники та поліція. Вщент згоріла кабіна вантажівки та один з причепів. Обставини загоряння встановлюють. Автор відео Іван Крючков.
Кримінал
У вчиненні крадіжки оперативники карного розшуку Тернопільського відділу поліції викрили 27-річного жителя Теребовлянського району.  Заява про квартирну крадіжку надійшла до правоохоронців від потерпілого - 31-річного тернополянина ще наприкінці минулого року. Правоохоронці одразу встановили особу чоловіка, причетного до вчинення злочину, проте розшукати його вдалося лише тепер. Підозрюваний – раніше судимий 27-річний житель Теребовлянського району. Чолові...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!