• Головна
  • Азаров навчив студентів влазити в борги
17:15, 20 вересня 2011 р.

Азаров навчив студентів влазити в борги

Прем'єр-міністр Микола Азаров вважає залучення кредитів обов'язковою умовою для розвитку економіки. Про це він сказав в ході лекції для студентів Київського національного економічного університету ім. Гетьмана.

"Кредит - це обов'язкова умова розвитку економіки. Чи можна жити без кредитів? Звичайно, не можна ... Завжди можна спокійно жити за чужі гроші, поки розвиваємося, це треба вміти і в молодості, і в старості, і в зрілі роки", - вважає Азаров.

Разом з тим він підкреслив, що до кредитної політики необхідно завжди ставитися розумно.
"Ніколи не можна переступати за той поріг, за яким життя в кредит пов'язана з втратою всього іншого, всього самого головного. Тобто завжди треба знати, що є певна межа, переступити яку не можна. Але для країни, що розвивається жити в кредит - це абсолютно нормальне явище ", - підкреслив Азаров.

При цьому прем'єр відзначив, що в даний час Україні намагається залучати кредити строком від 7 до 15 років під мінімальні відсотки. "Коли нам їх простіше буде віддавати, зараз або через 10 років? Зараз у нас, припустимо, ВВП, грубо кажучи, 150 мільйонів доларів. Коли нам простіше віддати 10 мільярдів: тоді, коли ВВП наш 150 або півтора трильйона? Звичайно, нам набагато дешевше буде віддавати наші борги тоді, коли ми будемо сильнішими, могутніше і будемо себе почувати більш впевнено ", - сказав Азаров. Він додав, що, наприклад, США має державний борг 14 трильйонів доларів і абсолютно не турбується про його сумі.

Як повідомлялося, наприкінці серпня Азаров заявив, що в даний час в України немає гострої необхідності в отриманні чергового траншу від Міжнародного валютного фонду. 1 вересня прем'єр зазначив, що виключає повторення фінансової кризи, подібного тому, який був у 2008-2009 роках, інформують "Українські новини".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...