• Головна
  • Судитися з податковою можна, але у 95 випадках зі 100 виграє податкова
10:10, 26 вересня 2011 р.

Судитися з податковою можна, але у 95 випадках зі 100 виграє податкова

На користь податкової суди приймають 95% рішень. З усіх справ, розглянутих судами у 2011 році, на користь органів податкової служби прийнято 56 тис. рішень – 94,6% від загальної кількості позовів, пов’язаних з податковою сферою, - повідомляє ЗІК.

За словами заступника голови ДПС України Олександра Клименка, цього року суди постановили стягнути з порушників податкового законодавства на користь держави 26,8 млрд грн.

Разом з тим, зауважив податківець, загальна чисельність судових справ за участю ДПС зменшилася на 19,2 тисячі позовів (на 12%).

«Ми поставили на перше місце якість, а не кількість. Якщо ми виходимо в суд, то маємо виходити з аргументованими, безспірними, переконливими позовами. Для цього ретельно вивчається як законодавство, так і практика його тлумачення суддями. Крім того, досудовому вирішенню ситуацій, що виникають у відносинах між платниками та податковими органами, зараз приділяється набагато більше уваги, ніж раніше», – пояснив Клименко.

Він додав, що податківці найчастіше звертаються до суду з позовами про припинення діяльності підприємця або юридичної особи. Великий відсоток становлять також справи про стягнення податкової заборгованості. Платники, у свою чергу, використовують законодавчу можливість оскаржувати донарахування та штрафні санкції з ПДВ та податку на прибуток.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...