
10:00, 21 вересня 2011 р.
Чи читають книги у Тернополі або Львівський форум видавців очима тернополян
Щойно закінчилося найбільше книжкове свято року – Вісімнадцятий форум видавців у Львові, який проходив з 14 по 18 вересня. Тернополяни — звичні гості міста Лева — і як видавці книг, і як читачі.
Цього року традиційно наше місто представляли видавництва «Підручники і посібники», «Навчальна книга – Богдан», «Джура», «Діана плюс», які презентували свої нові друковані видання різноманітної тематики, проводили автограф-сесії із письменниками та літературно-мистецькі заходи.
Як правило, цікавилися читачі навчальною літературою, художніми книгами для дітей, класичними літературними жанрами. Поза всякою конкуренцією були книги Василя Шкляра, Оксани Забужко, Марії Матіос. Проте цього року відвідувачів книжкового ярмарку та літературно-мистецьких подій Форуму було значно менше, ніж торік. Причина цьому — висока вартість «книжкового задоволення»: 5 грн коштував вхідний квиток на ярмарок у Палаці мистецтв; висока ціна книг, зумовлена, за словами видавців, дефіцитом паперу на ринку й високою собівартістю друку чи зменшення інтересу до друкованої книги — спробуємо з’ясувати у тернополян.
«Я на Форумі вперше. Вражає і кількість книжок, і масових заходів, і численний натовп. Навчаюся на історичному факультеті педагогічного університету, тому передусім мене цікавила література історичного характеру. Придбав 6 книг різних видавництв — більше важко буде довезти до Тернополя. Планую наступного року приїхати сюди ще раз», - Олег (19 р.).
«На Форум приїздимо сім’єю щороку. Купуємо і книги для школи, і художні – фантастику, детективи, романи — для душі. Вибір видань — надзвичайно великий, але покупців часто зупиняє надто висока, на мій погляд, ціна книг. 40-60 грн в середньому коштує художня книжка у м’якій палітурці! Не дивно, що відвідувачів цього року значно менше, ніж торік», - Ольга (42 р.).
«На Форум приїхав передусім ознайомитися із книжковими новинками, творчістю сучасних авторів. Шкода, що немає можливості придбати всі книги, які хотілося б. Дуже дорогі. Та й сам вхід у Палац мистецтв теж недешевий», - Орест (47 р.).
«Сюди прихала, щоб купити навчальну шкільну літературу. На ярмарку ціни нижчі, ніж у книгарні. А в цілому, людям сьогодні не до літератури. Зарплати низькі, а книжки з року в рік дорожчають» - Катерина (53 р.).
«Приїхали «запастися» змістовними дитячими книжечками із яскравими, якісними ілюстраціями, але — українських авторів. А таких видань тут, як виявилося, не так вже й багато. Видавництва пропонують фентезі, дитячі детективи англійських, німецьких, норвезьких, польських авторів, а ми хочемо, щоб наша дитина читала казки, повісті українських письменників», - Анна (27 р.).
«На Форумі, як правило, звертаю увагу на змістовні та красиво оформлені видання. Звичайно, вони не дешеві, але, вважаю, є сенс їх купувати. Книга – не порцеляна, не розіб’ється. Проте знайшла видань вартих своєї уваги не багато. Зупинялася лише біля 5-6 стендів. Приїхала на Форум спеціально на творчий вечір Василя Шкляра. Маю усі його твори, але ще раз придбала сьогодні «Чорного ворона» – задля авторського автографа», - Ірина (35 р).
Форум видавців вже давно вийшов за межі виключно книжкової події, і став справжнім театралізованим дійством, яке протягом п’яти днів охоплює увесь Львів. Крім письменників та художників-ілюстраторів, зустріти на Форумі можна також і музикантів, і співаків, і танцюристів, і громадських діячів, а серед гостей заходу — не тільки мешканці з усіх куточків України, а й із близького зарубіжжя.
Приємно відзначити, що однією із найяскравіших музичних подій Форуму стала презентація книги тернопільського видавництва «Навчальна книга – Богдан» «Легенди з Книги Джунлів» Ред’ярда Кіплінга, яка відбувалася у формі акустичного концерту Сергія Василюка, лідера рок-гурту «Тінь Сонця».
Духовно-містичною, розрахованою на справжніх шанувальників поетичного друкованого слова була презентація нової книги тернопільського митця Олега Германа «Хресне сходження» — історико-філософських та релігійних поетичних роздумів автора (на стенді твидавництва «Джура»).
Щороку у рамках Форуму відбувається ціла низка різноманітних літературних проектів. Один із найпопулярніших — Міжнародний перекладацький фестиваль «TRANSLIT», у якому брав участь і відомий у літературних колах тернополянин — поет та видавець Юрій Завадський.
Тернополянка Ірина Знавецька (21 р.), брала участь у літературному проекті «Молода Республіка Поетів», який вже сьомий рік поспіль згуртовує творчу молодь зі всієї України, даючи талановитим людям можливість представити свої вірші перед широкою аудиторією. «Беру участь у цьому проекті вже вдруге. Повертаюся додому із масою позитивних емоцій. Досить важко самостійно скласти адекватну оцінку своїй творчості. Для поета немає кращого судді, ніж звичайні, земні, нетитуловані люди, для яких, передусім, пишу, і думку яких ціную найбільше. Їхні усмішки, їхні сльози – найвищі бали найстрогішого журі», - ділиться своїми враженнями Ірина.
Різні люди — різні погляди, різні думки, різні враження. Але висновок один — книги пишуть, видають і читають. І це головне.



Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:48, 1 травня
35
12:17, 1 травня
10
11:39, 3 травня
14
12:11, 1 травня
15
live comments feed...