• Головна
  • Відродженій Українській гімназії імені Івана Франка - 20
11:00, 22 вересня 2011 р.

Відродженій Українській гімназії імені Івана Франка - 20

Двадцяту річницю з дня відродження відзначила вчора Тернопільська Українська гімназія імені Івана Франка.  ТВ4 повідомляє, що після проголошення Незалежності України у 1991 році в нашій державі, де таких закладів ніколи не було, почали створювати гімназії. У Галичині, де вони були ще до Другої світової війни, гімназії почали відновлювати. Так 20 років тому відродився 114-річний навчальний заклад - Українська гімназія імені Івана Франка. Досягнення її талановитих учнів та випускників за останні два десятки років прославили гімназію не лише в Україні, а й за її межами.

Світлана РУДИК, учениця 7-Б класу Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка, ділиться враженнями:

- Я пишаюсь, що навчаюсь саме в цьому закладі. Він допомагає не лише здобути неймовірні знання, він виховує нас в національному плані, патріотичному та інтелігентному. Ми виходимо звідти людьми з великої букви.

Особливою подією стала двадцята річниця відновлення гімназії для наймолодших її учнів. Сьогодні їх посвятили у гімназисти. Відтак навіть у юному віці, вони добре розуміють: вчитися тут - справжня честь. Тому і свято для них - подвійне.

До урочистостей готувалися не лише першачки. На святкову фотовиставку світлини з занять, святкувань та дозвілля приніс кожен клас. Адже шкільне життя тут - цікаве та багатогранне. Відтак, зізнається директор гімназії, охочих поповнити шкільний колектив - чимало.

Анатолій КРИЖАНІВСЬКИЙ, директор Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка, розповідає:

- Класів ніби і зменшилось, але наповненість в класах збільшується. Дуже велика кількість дітей хоче навчатися в гімназії, і нам деколи нелегко відбір здійснювати. Признаємось, переповнення, є понад 30 дітей в класі.

Ті ж, кому доля судила називати Українську гімназію Імені Івана Франка рідною, виправдати сподівання твердо обіцяють.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...