• Головна
  • 630 хлопців Тернопільщини готові взятися до зброї
10:30, 23 вересня 2011 р.

630 хлопців Тернопільщини готові взятися до зброї

Шістсот тридцять юнаків із Тернопільщини цієї осені поповнять лави Збройних Сил України. Стартує призов на строкову службу на початку жовтня. На разі при військоматах області активно працюють медичні комісії,  які перевіряють хлопців на придатність до служби в армії. Військові запевняють - майбутніми солдатами стануть лише здорові юнаки. Здорові і фізично, і психологічно.

Загалом на Тернопільщині потенційних призовників близько двадцяти тисяч, кажуть у обласному військкоматі. Втім, більшість із них мають законні відстрочки, тому обиратимуть шістсот тридцять новобранців приблизно із трьох тисяч юнаків. Районні медичні комісії при військкоматах уже активно перевіряють юнаків на придатність. Більшість хлопців із Тернопільщини - 485 - служитимуть у Збройних силах, близько сотні - у внутрішніх військах, решта поповнять службу транспорту. Серед тих, хто піде у Збройні сили, цієї осені буде більше тих, що потраплять на корвет "Тернопіль" і у військово-морські сили. Загалом їх понад п'ятдесят, інформує "TV-4".

"Їхній медичний огляд буде більш такий критичний, відбір там буде більш жорсткий. В принципі, після проходження медичних комісій будуть ше психологічні тести - туди ми повинні дати той найкращий призовний ресурс, який ми маємо на сьогодні в області, та й і в принципі вимоги міняються, і сьогодні є вже новий наказ міністра, який зробив жорсткішими вимоги що стосуються здоров'я",- каже Олег ДОВГАЛЮК  Тернопільський обласний військовий комісар.

Аби служити пішли тільки здорові хлопці, в медичних комісіях при військкоматах працюють виключно лікарі-практики. Після проходження такого медогляду призовника іще раз повністю перевіряють на обласному відправному пункті. Тут у медичну комісію входять кращі медики Тернополя та області, каже Олег ДОВГАЛЮК. Вони й виносять остаточне рішення. Нині ж і серед непридатних призовників є чимало юнаків, що служити дуже хочуть, каже Омелян Ізай, який працює в медкомісіях при військкоматі уже більше двадцяти п'яти років: "Ну останні два роки, останні два призови, почали інакше дивитися на службу в армії. Чому - тому що маючи вищу освіту на державну службу не приймають без військових квитків, без проходження служби в армії. Тому більшість з тих, хто до нас приходять хочуть йти служити в армію".

Після обласної медичної комісії, опираючись на її висновки, справами придатних призовників займаються вже безпосередньо працівники військкоматів. "Отут нам головне не помилитися. Чому - тому що відправляючи призовника, там зовсім інші навантаження, зовсім інший стан душевний людини, яка попала в новий колектив і ось це все ми повинні зараз відібрати, роздивитися, професійно, щоб ми відібрали дійсно ту людину, яка стресостійка і яка має стан здоров'я відповідний, щоб пройти з честю і гідністю військову службу і повернутися живим здоровим до батьків",- каже Олег ДОВГАЛЮК.

Перших строковиків цього осіннього призову з Тернопільщини у війська відправлять уже на початку жовтня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...