• Головна
  • Відміна “зимового” часу має “підводні камені”, каже тернопільський географ
11:49, 23 вересня 2011 р.

Відміна “зимового” часу має “підводні камені”, каже тернопільський географ

Прогнозувати усі незручності й “підводні камені”, які виринуть через відміну переходу на зимовий час, не беруться навіть фахівці. Натомість вони гарантують — комп’ютери та мобілки, що автоматично фіксують час, доведеться двічі на рік вручну коригувати.

Тернополянам доведеться вручну перелаштовувати мобільні та комп’ютери, а також переписувати підручники географії. Такими є наслідки нововведення нардепів.

Відміна в Україні переходу на “зимовий” час викличе серйозні зрушення часових різниць між нашою державою та іншими країнами Європи.

- Тепер ані взимку, ані влітку години в Україні не переводимуть. Так же як і в наших найближчих сусідів – Росії та Білорусії, – повідомив "20 хвилин" декан географічного факультету Тернопільського педагогічного університету Богдан Заблоцький. – А от з іншими сусідніми державами Європи — Молдовою, Румунією, Болгарією, Туреччиною, країнами Балтики та частково світу взимку матимемо різницю в одну додаткову годину. Це, відповідно, викличе певні порушення та дискомфорт у транспортному сполученні на міжнародних рейсах.

Окрім цього, за словами пана Заблоцького, такі ж проблеми можуть виникнути і у міжнародних комунікаціях між структурами, які в онлайн-режимі ведуть переговори чи іншу діяльність по співпраці. Також доведеться переписувати розділ в підручниках географії про годинні пояси. Адже година в Україні відповідно до деяких інших держав тепер змінюватиметься двічі на рік. І, що головне, більшість техніки — мобільні телефони, комп’ютери та інші прилади, які фіксують час, автоматично налаштовані на перехід з літнього на зимовий і навпаки.

- Тому ми повинні будемо вручну повертати ці годинники назад та вперед, – зауважує співрозмовник. – Отож відміна загальноприйнятого переходу на зимовий час має досить багато “підводних каменів”. Хоч прогнозувати розмір проблем, які вони внесуть, поки що складно. У світі є багато держав, які ніколи не переходили на “літній” час, є й такі, які цей перехід відмінили. Тому ми не перші такі. Але звичайно ж, що таке рішення стало несподіванкою для багатьох жителів.

Ми пішли вслід за Білорусією, у фарватері часової політики Росії.

- Окрім того, дивно чому ми не повернулися до звичайного часового поясу, а залишились на літньому, – продовжує фахівець. – Адже звичайний часовий пояс, в якому ми мали б жити це той, який прийнято називати “зимовим”. Тобто той, від якого наша держава відмовилася.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Спадщину тепер не отримаєте: українцям розповіли про нюанси, які потрібно обов'язково врахувати
"В Україні шириться страшна хвороба, інфекція вражає очі та нервову систему": біль і жар неминучі, діти і дорослі у біді
"Водії не чекали цієї радикальної процедури від ТЦК, мобілізація несе швидкі покарання": 4-м групам залишать права
"Ці 6 категорій чоловіків втратять бронювання і будуть мобілізовані, йде тотальне скасування відстрочки": повістки і ТЦК
Оголошення
live comments feed...