• Головна
  • За сприяння «Самопомочі» частина ОСББ у Тернополі зуміла добитися справедливості
08:30, 10 квітня 2015 р.

За сприяння «Самопомочі» частина ОСББ у Тернополі зуміла добитися справедливості

Справедливості зуміла добитися частина ОСББ у Тернополі. Справжньою проблемою для співвласників багатоквартирних будинків стала дуже висока орендна плата за землю, яку їм відразу на рік оперативно нарахувала податкова.

Міська рада Тернополя нині безкоштовно передає ОСББ землю у власність, втім, об’єднання не можуть це оформити, не сплативши нарахованої їм оренди. Уникнути зайвих витрат ОСББ допомогли юристи “Самопомочі”. 

Проблеми для ОСББ, які орендують землю, створив Закон України “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні”, прийнятий рік тому. Відповідно до цього закону розмір орендної плати збільшився в 33 рази.

– На даний момент була ставка орендної плати 1% і там коефіцієнт 0,09. Змінилося законодавство і ставка стала 3% від нормативно-грошової оцінки. Тобто, ОСББ попали в велику кабалу. Якщо, наприклад, раніше ми платили 82 гривні, стало 2730 в місяць. Гроші непосильні для наших мешканців будинків. Ми з цими питаннями вже більше, ніж півроку, і рішити не могли ніяк, – розповів тв4 голова ОСББ вул.Чалдаєва 13, 17, Симоненка 5а Сергій Лупак.

Міська рада йде на зустріч ОСББ та безкоштовно передає їм землю у власність, втім, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків оформити це не можуть, поки не сплатять нарахованої раніше зависокої оренди. За допомогою звернулися до юристів “Самопомочі”, які безкоштовно консультують громадян. Народний депутат від Тернополя Тарас Пастух допоміг їм організувати круглі столи із податківцями. Вдалося добитися, аби орендну плату на рік ОСББ порахували іще на умовах, за якими заключався їх старий договір, а нові, високі нарахування відбувалися уже з підписанням ОСББ нових орендних договорів, якщо вони не оформлятимуть землю у свою власність.

– Досягнуто механізму реалізації права власності ОСББ без будь яких додаткових коштів з громадян. Цей механізм ми сьогодні відпрацювали, зустріч з податковою є і вдалося по ОСББ, зокрема по Чалдаєва 13, ті кошти, які мали би бути нараховані податковою з одної сторони, ми відстояли ту позицію, що вони на даний момент будуть нараховані тільки з моменту реєстрації додаткового договору оренди, – говорить юрист, активіст Тернопільської міської організації “Об’єданння “Самопоміч” Михайло Федишин.

Здобутими напрацюваннями ОСББ готові поділитися й з іншими, й пропонують об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків Тернополя об’єднатися.

– Ми десь вважаємо, що якраз і ОСББ – це найкращий приклад самоврядності і самоорганізації людей на місцевому рівні. Тобто, на нашу думку, там де є ОСББ, там люди отримують якісні послуги, там є господар і за цею формою господарювання скажем так, майбутнє. Тому ми дуже раді, що вдалося вирішити цю проблему. Надалі будемо всіляко максимально і юридично і іншими речами підтримувати представників ОСББ, – пояснив керівник Тернопільської міської організації “Об’єданння “Самопоміч” Андрій Грицишин.

#Тернопіль #ОСББ #оренда землі

Коментарі

Оголошення
live comments feed...