Письменниця з Тернопілля хоче, щоб її роман був у одному ряду із Карлсоном і Вінні Пухом…

Наталя Пасічник народилася 1984 року в місті Теребовля Тернопільської області. За освітою – філолог-германіст. Закінчила бакалаврат Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка (2006 р.), магістратуру Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича (2007 р.), аспірантуру Львівського національного університету ім. Івана Франка (2010 р.).

Автор поетичних збірок: «Елегія печалі» (Теребовля, 2002 р.), «Портрети доби Ренесансу» («Джура», Тернопіль, 2006 р.), «Гра в три руки» («Видавництво Сергія Пантюка», Київ, 2009 р.).

Нагороджена преміями: конкурсу «Поетичні Майстерні» (2003 р.), конкурсу видавництва «Смолоскип» (2005 р., 2008 р, 2009 р.), конкурсу ім. Б - І Антонича «Привітання життя» (2005 р.), літерфесту «Неосфера» (2007 р.), міжнародного конкурсу «Гранослов» (2008 р.), часопису «Захід-Схід» (2008 р.), часопису «Мистецька сторінка» (2008 р.), фестивалю «Просто так» (2009 р.), конкурсу «Рукомесло» (2009 р.), журналу «Дніпро» (2009 р.), конкурсу «Витоки» (2009 р.), порталу «Буквоїд» за «Найкращу поетичну збірку» (2009 р.), конкурсу оповідань «Прекрасне поруч» (2009 р., 2010 р.), конкурсу «Коронація слова» (2011 р.), конкурсу ім. святого Альфонса де Лігуорі (2011 р.).

Асистент кафедри теорії і практики перекладу Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка. Відповідальний секретар Богемного вісника «Культреванш». Член редколегії журналу «ЗОЛОТА Пектораль». Член Національної спілки письменників України з 2009 р. А цього року перемогла на Всеукраїнському конкурсі письменників «Коронація слова» із своїм першим прозовим твором «Терезка з медової печери»у номінації роман для дітей до 6-ти років.

-         Розкажи, будь ласка, про своє нагородження премією конкурсу «Коронація слова», як це відбувалося?

-         Спочатку до мене подзвонили і повідомили, що я потрапила у список номінантів, але не сказали, яке місце. Треба було приїхати зранку, зареєструватися, а тоді, аж на третю годину прийти на саме вручення. Але поки прийшла моя черга (а номінація романів проводиться наприкінці), то трохи втомилась. Щоб нам не було нудно, організатори влаштували святковий концерт. І раптом оголошують: «Терезка з Медової печери» - перше місце. Це було несподівано і, звичайно, приємно. Я насправді не очікувала, бо за обсягом мій твір - дуже маленький. Від романів вимагають від ста сторінок, а мій твір на двадцять. Але це дитяча книга, тому журі на обсяг, я так розумію, не зважало.

-         Цей роман – перший твій прозовий твір?

-         Так, перший і, мабуть, останній. Просто дитячі романи, та й взагалі романи, вимагають якогось особливого сюжету. У мене була ідея про таксу. Я насправді його стражденно писала майже все літо. Довго вигадувала пригоди, які з цією таксою могли статися. Більшість розділів у романі присвячено тому, про що такса Терезка думає. А пригод там тільки дві: одна - про те, як вона зі своїм другом Бровком пішла полювати на чупакабру, а інша - про те, як вони потрапили на виставку собак. Все інше - розповіді Терезки про іноземні країни, в яких вона побувала, про слонів, яких вона бачила. Хоча насправді вона просто бреше і ніде не була. А ще, там є роздуми такси, коли хазяйка залишила її саму вдома. Вона думає над тим, що любов – це, коли тебе гладять, а щастя – це, коли всі вдома.

-         До речі, що на твою думку є любов’ю?

-         Ну, я цілком згідна з Терезкою: любов – це коли гладятьJ.

-         Ти працюєш асистентом в ТНПУ ім. Гнатюка і пишеш дисертацію, на яку вона тему?

-         Загалом, я вже її написала і пройшла попередній захист минулого року, тепер чекаю на основний. Ця дисертація присвячена англійським дидактичним термінам. Як бачиш, вона ніяк не пов’язана із літературною діяльністю.

-         Ти навчалася в Чернівцях, чому так сталося?

-         Я навчалась там після четвертого курсу. В Тернопільському педагогічному забракло місць в магістратурі, тому, щоб не йти на спеціаліста, я подала документи в Чернівці й вступила. Провчилася там рік і ніколи про це не шкодувала. За всі роки навчання, включно із аспірантурою у Львові, в Чернівцях мені сподобалось найбільше. Просто я дуже люблю теплий клімат J.

-         Ти жила в чотирьох містах, скажи, яке з них для тебе є рідним?

-         Рідне місто - Теребовля, бо я там виросла і приїжджаю на вихідні. А щодо інших дислокацій, то в мене немає якоїсь прив’язки до окремих географічних пунктів.

-         Я знаю, тебе батько заохочував грошима до творчості. Ти  писала тільки коли був стимул, чи тобі просто так хотілося?

-         Так, батько мене заохочував, але я почала писати, тому що в мене завжди були нахили до гуманітарних наук, а не до точних. Пам’ятаю, що в п’ятому класі нам сказали написати якусь байку. Тоді я її заримувала досить непогано, всі в класі аж ахнули J. Зараз я готую рукопис нової поетичної збірки. Нарешті я написала останній віршик і тепер зроблю перерву.

-         Коли найчастіше ти пишеш свої ліричні твори? Тобі потрібна якась особлива атмосфера для написання?

-         Зазвичай пишу тоді, коли є вільний час. Мені не потрібно якихось особливих вражень. Не треба прогулюватись лісом, чи «говорити з птахами». Коли в мене є завдання, я його роблю, тобто ставлюся до письменництва, як до ремесла.

-          Чому ти не використовуєш нецензурну лексику у своїх творах, як це роблять інші?

-         Не можу, мабуть. Якщо я не співаю, то я не співаю, а якщо не танцюю, то не танцюю. Просто це не моє.

-         Яких сучасних українських письменників читаєш?

-         Серед поетів можу назвати чотири імені, які мені найбільше подобаються: Роман Скиба, Ігор Римарук, Сергій Жадан, Олег Романенко. Одні чоловіки J.

-         Ти вчилась в музичній школі, яку музику ти любиш?

-         Так, це правда, але я - відома «попсовичка» J. Я люблю Діму Білана, Світлану Лободу. Але я можу обґрунтувати цю любов. Чомусь попсовики, оці мадонни, батьки і сини іглесіаси, діми білани, світлани лободи з посередніми вокальними і покращеними зовнішніми даними, здатні мене швидше пробити на сльозу, ніж усі чотири «Пори року» Антоніо Вівальді. І справа аж ніяк не в освіті, елітарності чи смаках. Є в мене один знайомий, який з юнацьким запалом ходив у філармонію, на балет, в театр. Проте, як був тупим солдафоном, так ним і залишився. Виявляється, усе залежить від того, як влаштований мозок. А ще кордоцентрична легкість і важкість буття: «Я тебе кохаю, а ти мене - не дуже». Любов рятує, любов руйнує і нема цьому кінця-краю. Пісня, замішана на нескладній музиці і, можливо, не найкращому тексті, здатна засісти в голові надовго. Це такий собі шаблон, який доступно розтлумачить, що саме ви почуваєте, що з цим робити і головне (!) чим усе закінчиться.Попса виводить з депресії, вона й заганяє туди. Емоція, наче інфекція, передається настільки швидко, що й не помітиш, як у серці завібрує мелодія кохання, поки що безоб’єктного, але вже такого приреченого… Звісно, я маю на увазі свій приватний досвід, який, тим не менше, є частиною досвіду загальнолюдського J.

-         У тебе є якась мета?

-         Цілей у мене багато. Наразі хочу довести до довершеності свою збірку віршів.

-         Ти стала ким хотіла?

-         Поки що стаю.

-         Коли вийде твоя книжка, за яку ти отримала премію на «Коронації слова», і коли ця збірка віршів? До речі, як вона називається?

-         «Пастух бджіл». Трохи смішно виходить Наталя Пасічник і збірка «Пастух бджіл». В жовтні я здаю рукопис, вона має вийти в кінці цього року, або на початку наступного. Там буде 90 віршів серед яких старі вибрані та нові тексти. А щодо «Терезки з Медової печери», то я не знаю. Мені запропонувало одне видавництво в них видатись, але угоду ще готують.

-         Чого може навчити роман «Терезка з Медової печери»?

-         Я робила акцент на іронії. Я - амбітна людина, і хотілось би, щоб мій роман був у одному ряду із Карлсоном, Вінні Пухом. Хотілось створити героя пізнаваного. Я сподіваюсь, що Терезка такою стала, вона у мене безпосередня, говорить афоризмами, щось вигадує. У романі є словник, в якому Терезка пояснює значення слів, ось наприклад : «Автостоп  або ГАВтостоп – це спосіб подорожувати, особливо, якщо ви блоха» J.

-         Що можеш порадити початківцям, поетам чи прозаїкам?

-         Багато читати. Читання дуже багато визначає. Не обов’язково мати багато пригод та пристрастей, щоб написати щось цінне.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
В Україні може збільшитися розмір державної допомоги при народженні дитини: відповідний документ внесли на розгляд Верховної Ради 21 червня. "Внаслідок складної економічної ситуації було прийнято Закон України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014 р. диференційований підхід до виплати допомоги при народженні дитини було скасовано й визначено єдину суму виплати при народженні дитин...
Суспільство
Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, буде тимчасово припинено електропостачання в окремих житлових будинках Тернополя. А саме: - 25.06.2019р. з 14:00 год. до 17:00 год. за адресами: вул. Громницького, 2, вул. Макаренка, 2, 4, вул. Кривоноса, 2А, 4, 4А, 11.
Кримінал
На Волині раніше судимий педофіл жорстоко зґвалтував 5-річну дівчинку: трагедія сталась позавчора, 21 червня. Про це повідомив перший заступник голови Нацполіції В'ячеслав Амброськін. Як повідомляє "Ровесник", дитина каталась на велосипеді на власному подвір’ї. Потім раптово дівчинка зникла. Її кинулась шукати мати. Вона пішла до будинку свого сусіда. Там вхідні двері були зачинені. Жінка почала кричати та кликати на допомогу. Коли сусід все ж вийшов, мати...
Кримінал
З початку 2019 року в Україні вбито понад 50 дітей, тож поліція просить Верховну Раду посилити захист дітей від насильства. Про це інформує "Українська правда" з посиланням на повідомлення офіційних представників Національної поліції. "Ми хочемо достукатись до депутатів Верховної Ради, що потрібно розглянути цей законопроект №6607. Повинен бути Єдиний реєстр осіб, які вчинили сексуальні злочини відносно неповнолітніх. Зокрема, такий реєстр існує в європейс...
Суспільство
Відійшла у вічність колишня бібліотекарка, інженер та методистка Тернопільського національного економічного університету Барилко Віра Йосипівна. З цього пpиводу pектоpат, пpофспілковий комітет, колектив факультету банківського бізнесу ТНЕУ висловили щиpі співчуття pодині, близьким та дpузям. Як повідомляють "Тернополяни", Віpа Йосипівна наpодилася 5 тpавня 1955 pоку в селі Олешко Козівського pайону Теpнопільської області. В унівеpситеті пpацювала від 1979...
Суспільство
У батька дев'яти дітей з Тернопільщини виявили рак. Рідні просять допомоги небайдужих. Він батько дев'яти дітей. Щодня на роботу, аби прогодувати родину, і дати дітям усе необхідне. Андрій Задойоний - єдиний годувальник у сім'ї. Був ним, поки в чоловіка не діагностували рак прямої кишки. Хвороба прогресує з кожним днем, тому рідні звертаються до небайдужих та просять допомогти врятувати життя чоловіка, повідомляє Тернопіль1. У багатодітній сім'ї Задойоних...
Суспільство
Згідно з даними Центральної виборчої комісії України по 165 одномандатному окрузі від партії "Слуга Народу" зареєстровано молодого амбітного управлінця Володимира Кісілевича. За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", партія "Слуга Народу" лідирує в рейтингу політичних партій перед виборами. Так, за цю політичну силу готові проголосувати 47,1% респондентів. Крім "Слуги Народу" в парламент можуть пройти "Опозиційна платформа - За життя" (11,1%), "Г...
Пригоди
Тернопільські правоохоронці з'ясовують деталі нещасного випадку, що трапився сьогодні на Бережанській. Нагадаємо там пасажирка потрапила під колеса тролейбуса. Жінка померла в реанімації. Поліції водій розповів, що він виїжджав з зупинки, різко повернув кермом і задню частину електротранспорту занесло. Як результат - зачепив тернополянку і вона потрапила під колесо. Правоохоронці просять відгукнутися очевидців даної аварії або водіїв, які проїжджали повз...
Екологія
Віднедавна «перлину» Файного міста – Тернопільський став важко впізнати – водойма набула зеленого кольору. Все через інтенсивний розвиток синьо-зелених водоростей. Показує ТВ-4. Екологи б’ють на сполох: внаслідок поширення рослин може гинути риба. Відтак водоймі необхідне комплексне очищення. Команда “Провінційних Вістей” продовжує серію сюжетів про перлину міста – Тернопільський став. А 13 липня запрошуємо на набережну на загальноміське Свято озера. Був ч...
Новини по темі
Маленький син Андрія Пушкаря знявся у кліпі Тоні Матвієнко (ВІДЕО)
У Тернополі набирає обертів гончарний рух
16 червня відзначаємо одне з найбільших християнських свят
"Це є свято сповнення обітниці": тернопільський священик розповів про важливість святкування П’ятидесятниці (ВІДЕО)
Тернополянам на замітку: в молитві "Отче наш" тепер новий рядок
В Тернополі влаштували "батл" з вуличного танцю (ВІДЕО)
"Була тільки година, щоб це зробити": саундтрек до серіалу “Чорнобиль” записав львівський хор
"В "Березолі" голий по сцені біг": відомий тернопільський "вар'ят" Владзьо про свої виступи та написання жартів
Тернополянка стала героїнею кліпу епатажного російського гурту (Відео)
Cтуденти Теpнопільського музичного коледжу закінчили навчання концертом біля памятника Соломії Крушельницькій (ФОТО)