• Головна
  • В Тернополі вшанували пам’ять Ігоря Герети
09:15, 28 вересня 2011 р.

В Тернополі вшанували пам’ять Ігоря Герети

Віддати шану відомому громадському і політичному діячу, історику, археологу та мистецтвознавцю Ігорю Гереті у понеділок, 26 вересня, до Тернопільської обласної експериментальної школи мистецтв прийшло чимало політичних діячів, громадських активістів та друзів цієї шанованої людини.

Місце зустрічі обрали невипадково – 17 років тому Ігор Герета став одним із натхненників та засновників школи. До річниці було організовано виставу та концерт. Дійство розпочали хвилиною мовчання.

Учень пана Ігоря, історик, депутат Тернопільської обласної ради Степан Барна згадує, що ця людина творила все життя, створила або доклала зусиль до багатьох унікальних центрів: від Зарваницького центру духовного до художнього музею в Тернополі, зробила великий внесок в історію українського народу:

– На сьогодні Ігор Петрович чи не єдина людина, яка ввійшла і представляє нашу державу в енциклопедії «Британіка». Це людина, котра робила все, щоб про Україну знали у всьому світі, – сказав Степан Барна.

В народі обласну експериментальну школу мистецтв вже давно називають «імені Ґерети». У скорому часі робити це можна буде і юридично: навчальний заклад готує документи для присвоєння йому імені засновника.

25 вересня Ігорю Гереті виповнилося б 73 роки. Помер він у 64. Був членом проводу Тернопільської крайової організації Народного Руху України, організатором і директором Інституту національного відродження України (нині йому присвоєно ім’я Ігоря Герети), а також депутатом Тернопілської облради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...