• Головна
  • На Тернопіллі поширені хвороби серця та рак, стверджують медики
13:01, 28 вересня 2011 р.

На Тернопіллі поширені хвороби серця та рак, стверджують медики

На засіданні колегії головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації йшлося про виконання державної програми "Дитяча онкологія" та ряду регіональних програм: профілактики та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань у населення області, боротьби із злоякісними захворюваннями.

За словами головного позаштатного спеціаліста-кардіолога  управління охорони здоров’я облдержадміністрації Наталяії Вівчар, які в попередні роки, в області  57,0% населення страждає хворобами системи кровообігу.

Хвороби системи кровообігу в структурі загальної захворюваності дорослих в 2010 році склали 38,6%. Провідне місце вони займають і в структурі первинної інвалідності та загальної смертності населення (відповідно, 23,2% та 71,6%).

Національна стратегія полягає у первинній профілактиці захворювань шляхом інформування населення щодо дотримання здорового способу життя, ранньому виявленні пацієнтів з високим серцево-судинним ризиком, ефективній вторинній та вчасній третинній профілактиці шляхом дотримання національних формулярів та протоколів лікування, забезпечення ефективної роботи мережі закладів системи охорони здоров’я, яка повинна застосовувати всі необхідні методи втручання, включаючи інтервенційні процедури (стентування, аорто-коронарне шунтування).

Є ряд проблем, які потребують вирішення, щоб надання медичної допомоги хворим із хворобами системи кровообігу діяло як система.

Заступник головного лікаря Тернопільського обласного онкологічного диспансеру Любов Самбор доповідаючи про хід виконання “Обласної програми боротьби із злоякісними захворюваннями на період до 2016 року» та державної програми «Дитяча онкологія», підняла проблему недостатнього фінансування онкологічної служби, що  погіршує належне забезпечення її сучасною діагностичною і лікувальною апаратурою, забезпеченість онкологічних хворих медикаментами (забезпеченість протипухлинними препаратами за кошти державного та місцевого бюджетів складає 40% від потреби, на медобладнання – 0%).

Йшлося також і про важливість заміни рентген-терапевтичних апаратів РУМ-17, РУМ-21, гамма-терапевтичного апарату РОКУС-М для якісного променевого лікування онкологічних хворих, необхідність заміни рентген-діагностичного обладнання на сучасні апарати для діагностики ранніх форм раку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...