1 жовтня - день людей похилого віку

Згідно резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 14.12.1990 р. № 5/106, 1 жовтня - День літніх людей. З ініціативи Ради організації ветеранів України, підтриманої Президентом України, 1 жовтня - Міжнародний День громадян похилого віку, в Україні відзначається і як День ветерана.

На сьогодні в Україні проживає 13,8 пенсіонерів (більш ніж 11 млн. ветеранів війни та праці), з них 2,8 млн. працює.

Майже в кожній країні частка людей у віці старше 60 років зростає внаслідок зниження  народжуваності.

У період з 2000 р. до 2050 р.чисельність населення в світі у віці 60 років і старше збільшиться більш ніж втричі - з 600 мільйонів до 2 мільярдів.  В країнах, що розвиваються, де до 2050 р. число літніх людей збільшиться з 400 мільйонів до 1,7 мільярда. За період 1950-2050 рр. чисельність людей старше 80 років у всьому світі зросте з 14 мільйонів до 400 мільйонів. Люди старшого віку в світі приносять користь своїм сім'ям, громадам та економіці.

Довге життя - ознака доброго здоров'я. Старіння населення є глобальним явищем. Літнє населення світу - люди у віці 60 років і старше - є найшвидше зростаючою віковою групою. До 2050 р. близько 80% людей похилого віку буде проживати в країнах, що розвиваються.

Очікується, що до 2050 р. майже 80% всіх випадків смерті відбудеться серед людей старше 60 років.

У міру старіння населення і зміни соціальної динаміки все частіше спостерігається погане поводження з людьми похилого віку. За оцінками ВООЗ, від 4% до 6% людей похилого віку у світі страждають від тієї чи іншої форми поганого поводження (фізичної, психологічної, емоційної чи фінансової) або відсутність уваги.

Дбайливе ставлення до інвалідів, пенсіонерів, одиноких громадян - загальнодержавна справа. Тому День людей похилого віку - це хороша нагода ще пильніше поглянути на проблеми літніх людей, а також ще раз засвідчити всенародну повагу ветеранам війни і праці, нашим батькам і матерям, старшим друзям, за чиїми плечима -  нелегкі життєві дороги.

Люди старшого покоління - джерело народної мудрості, а їх практичний життєвий досвід, невичерпна енергія та оптимізм - нерозривний місток, який з’єднує покоління.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі