Осягнути Всесвіт може кожен за півтори хвилини (відео)

Найбільш точну і всеосяжну на даний момент комп'ютерну модель еволюції великомасштабної структури Всесвіту, що отримала назву "Bolshoi", створили астрономи зі США, Німеччини та Росії

Модель, розрахована за допомогою суперкомп'ютера Pleiades, встановленого в дослідницькому центрі НАСА імені Еймса, стане потужним інструментом для дослідження еволюції Всесвіту в цілому, зокрема, процесу формування галактик, а також для пошуків відповіді на питання про природу темної матерії і темної енергії, - інформує ТСН.

"Такі великі космологічні моделі вкрай важливі для інтерпретації результатів поточних астрономічних спостережень і для планування нових великих проектів дослідження Всесвіту, які, як очікується, можуть розкрити таємницю природи темної енергії", - сказав професор університету Нью-Мексико Анатолій Клипін.

Попередня велика модель Всесвіту, Millennium Run, яка створена в 2005 році європейськими вченими, ґрунтувалася на даних про реліктові мікрохвильові випромінювання, отриманих зондом WMAP (Wilkinson Microwave Anisotropy Probe).

Цей зонд допоміг створити карту малих варіацій в мікрохвильовому фоні, який є слідом Великого вибуху. Проте з моменту створення Millennium Run обсяг даних значно зріс і в основу моделі " Bolshoi " ліг набір даних WMAP5, накопичений за п'ять років.

Теоретичною основою для моделі стала стандартна космологічна модель Lambda-CDM (Lambda-Cold Dark Matter), заснована на припущенні, що гравітація, яка діяла на невеликі коливання щільності, що виникли після Великого вибуху, створила перші скупчення темної матерії, які, розростаючись, породили структури, що поклало початок скупчення галактик.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі