• Головна
  • На Тернопільщині через брак препаратів пробу Манту зробили лише для 1,9% дітей
13:00, 30 квітня 2015 р.

На Тернопільщині через брак препаратів пробу Манту зробили лише для 1,9% дітей

У зв’язку з недостатнім забезпеченням імунобіологічними препаратами (туберкулін, вакцина БЦЖ) протягом останніх кількох років на Тернопільщині знижується кількість захищених (імунізованих) осіб.

А це створює сприятливі умови для поширення збудника в зовнішньому середовищі, в результаті -  розширення резервуару туберкульозної інфекції.

Про це повідомила начальник відділу епідеміології та санітарної охорони території ГУ Держсанепідемслужби в області Марія Павельєва під час наради в ОДА.

«З початку року   проведено лише 2 233 проби Манту дітям (0 - 14р.), що становить 1,9% від річного плану (116 865).  Туберкулінодіагностикою у віці 7 років охоплено 140 дітей, що становить 1,3 % від річного плану (10 967),   ревакцинація у даній віковій групі не проводилась ( через відсутність вакцини БЦЖ), - розповіла начальник управління організації держсанепіднагляду Головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області  Галина Чайкіна. - На території області проблемною залишається імунізація проти туберкульозу, відсутня вакцина БЦЖ, яка  фінансується із Держбюджету та постачається централізовано. З початку року в області  народилось 2709 дітей, щеплено в пологових стаціонарах лише 164 дитини  (вакцина придбана за кошти із місцевого бюджету), відсоток вакцинації становить 6,1%».  

За даними Павельєвої,  відсоток забезпечення  туберкуліном, необхідним для проведення  туберкулінодіагностики  дітей, станом  на 01.04.2015р. складає якихось 9,5%.

Водночас Галина Чайкіна зазначила, що враховуючи проблемне забезпечення імунобіологічними препаратами,  наявний туберкулін  в області  не використовується, відтак залишок станом на 01.04.15р. склав 19 666 доз. Загалом на рік необхідно 257 160 доз.

 

#вакцинація

Коментарі

Оголошення
live comments feed...