
19:00, 3 травня 2015 р.
Торгові об’єкти на вул. Шептицького у Тернополі будуть демонтовані
Тернопільські підприємці вважають благородний намір тернопільської мерії зробити порядок на вулиці Шептицького нічим іншим, як спробою змусити людей переїхати у новозбудований комунальний ринок.
Здавалося б, нічого поганого. Тепер люди працюватимуть у пристосованому приміщенні, а не на вулиці, звільниться проїжджа частина тощо. Та ось ціни, за якими тут пропонують місця, «кусаються». За словами підприємців, торгове місце у сучасному комплексі коштує близько 8 тис. доларів.
Нагадаємо, 22 квітня у міській раді заявили про намір навести порядок на вулиці Шептицького. Ініціатива нібито належала правоохоронцям, які поскаржились на високу аварійність на даній ділянці. Відповідним підрозділам мер Тернополя Сергій Надал одразу доручив у двотижневий термін підшукати підприємцям, які здійснюють там торгівлю, місця на інших ринках. Ясна річ, перебиратися в інші мікрорайони, де обіг продукції значно нижчий, підприємці не хочуть. І тут міська рада запропонувала їм альтернативу – комунальний ринок.
Загалом реакція працівників ринку на дії міської ради була цілком прогнозованою. Одразу зчинився великий скандал. Того ж таки 22 квітня відбулися збори підприємців та представників міської ради. Розмова велася на підвищених тонах, конструктивного діалогу не вийшло і кожна зі сторін залишилась при своїй думці. Більше того, підприємці припускають, що чергова спроба влади навести порядок на вул. Шептицького має зовсім інший підтекст. Мовляв, це єдиний спосіб заповнити так званий комунальний ринок, у якому торгові місця пропонують за скаженими цінами. Мова йде про 500 доларів за кв. м площі або ж 8 тис. доларів за місце.
– Колись нам пообіцяли, що ми торгуватимемо на ринку на умовах, які були до того. А коли дійшло до діла, виявилось зовсім по-іншому. Це не комунальний ринок, як нам обіцяли, а приватна територія, – скаржиться підприємець Іванна Хомин.
– Влада передала комунальний ринок у приватні руки. Зараз там продають місця за ціною 500 доларів за кв. м. Виникає запитання, для кого це будувалося? – доповнює інший підприємець Ярослав Ящук.
Натомість у міської влади власний погляд на цю проблему. В мерії розхвалюють комунальний ринок і говорять виключно про його плюси.
– Новий ринок вирішить питання торгівлі продуктами, адже наразі люди торгують просто з землі, – розповідає Номер один директор комунального ринку Олег Фляк. – Умови на новому ринку будуть набагато кращі як для покупців, так і для продавців. Для підприємців передбачено достатньо місць, так що торгувати зможуть дрібні приїжджі торговці та приватні підприємці навіть з автотранспорту. Також ми звернули увагу на створення торгових місць для соціально незахищених, які вирощують сільськогосподарську продукцію на власних присадибних ділянках.
Щодо питання з торгівлею овочами та фруктами, то це технічні моменти, які будуть вирішуватися.
– Була інформація, ніби з підприємців збиралися кошти для побудови цього ринку. Насправді вони здавали гроші, як і всі інші підприємці, лише за здійснення торгівлі. Додаткових ресурсів для будівництва сучасного ринку ніхто не збирав, – зазначає Олег Фляк.
Будівельні роботи з реконструкції ринку проводилися за кошти інвестора, оскільки комунальне підприємство не мало достатньо коштів для втілення цього проекту. Процедура пошуку інвестора була реалізована згідно з чинним законодавством, а земельна ділянка й надалі залишається у комунальній власності.
Ще до початку реконструкції даного ринку підприємцям, які торгували на постійно діючому ярмарку, були запропоновані вільні місця на територіях існуючих ринків міста. Однак торговці не прислухалися до пропозиції та продовжують торгувати на тротуарах міста, що призвело до поширення несанкціонованої торгівлі, коментують у міській раді.
- Місць для усіх бажаючих, які захочуть торгувати, у новому ринку є достатньо. Жоден з підприємців не залишиться без робочого місця, адже передбачено у ньому близько 120 місць для торгівлі у одному блоці, а у іншому для соціальної торгівлі ще близько 100. Ще будуть місця для торгівлі з автомобілів, - розповідає директор ринкового комплексу Іван Сопронюк. – Причому ціна для підприємців за торгівлю буде від 50 до 100 грн. за день торгівлі, у той час як сьогодні вони платять 75 грн.
Як додає Іван Сопронюк, наразі до нього звернулися майже 30 підприємців з Тернополя, які хочуть торгувати на новому ринку.
У наступні два тижні буде поінформовано всіх торговців про вільні місця на існуючих ринках та зобов’язано їх змінити місце торгівлі. Адже у травні буде прийнято рішення, згідно з яким торгувати на вул. Шептицького буде заборонено і всі торгові об’єкти, які залишаться на цій території, будуть демонтовані.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:05, 2 травня
11:28, 5 травня
16:23, 23 квітня
11:33, 1 травня
live comments feed...