Медики «швидкої» в Тернополі потерпають від пацієнтів, їхніх родичів та сусідів і лікують з ножем у горла

Працівники швидкої особливо часто наражаються на різного роду травми, - повідомляє 20 хвилин. Інші особи, іноді - самі пацієнти нерідко завдають медикам тілесні ушкодження, розповідають в управлінні Держгірпромнагляду в області.

- Лікар приїздить на виклик, а там - неадекватний хворий. Іноді людям не подобається, як швидка заїжджає у двір або як лікарі заходять у під'їзд, - пригадують різні трафунки в управлінні. - Тоді починаються нецензурні висловлювання, доходить навіть до бійки. Якщо у бригаді – лише жінки, відповідно, протистояти немає кому. А поки міліція приїде, медиків встигають травмувати.

Дуже часто працівники швидкої потерпають від родичів людей, які померли до приїзду швидкої чи життя яким лікарі не змогли врятувати, зауважує заступник головного лікаря з організаційно-методичної роботи міської Станції швидкої медичної допомоги Людмила Смоляк.

- Психологічно наші працівники готові до цього, адже - така наша робота, - додає вона. - Ми розуміємо стан таких людей і пробачаємо їм, адже вони переживають невимовний біль. І тоді будь-кому хочеться кричати на весь світ.

Проте у гніві близькі хворого накидаються на медиків не лише з лайкою, а й з кулаками. Лікар пригадує, як одного разу помер онкохворий. Йому допомогти було неможливо. Але обурені родичі накинулися на лікарів, бо ті потрапили "під гарячу руку".

- Якось померла молода людина. Коли лікарі приїхали і сказали, що вже нічого зробити не можуть, на них вилили потік негативних емоцій, - пригадує Людмила Смоляк.

Аби вберегти працівників швидкої від нападів, кілька років тому їх забезпечили корпоративним зв'язком. Тому лікарі тепер можуть оперативно повідомити диспетчеру, що з ними сталася біда. Варто лише непомітно натиснути на кнопку телефону.

- Диспетчер швидкої тоді приймає рішення — викликати міліцію чи психіатричну бригаду, - розповідає головний лікар Станції швидкої медичної допомоги Михайло Джус.

Лікар пригадав, як медики ставали жертвами нападів хронічних алкоголіків і наркоманів. Бувало, що ті люди навіть прикладали лікарям ножі до горла.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі