• Головна
  • Михайло Головко вимагає відновлення пенсій для працівників, які працюють у надважких умовах
13:10, 5 травня 2015 р.

Михайло Головко вимагає відновлення пенсій для працівників, які працюють у надважких умовах

Народний депутат України Михайло Головко пропонує відновити спеціальні пенсії працівникам, які працюють на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці на гірничих роботах, зайнятих у сільському господарстві. Свободівець висловив своє глибоке незадоволення тим, що нещодавно парламент вніс зміни у законодавство та більшив пенсійний вік навіть згаданим категоріям населення.

“На початку березня цього року, парламент поспішив та прийняв урядовий Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення”, новелою якого стало погіршення матеріального становища пенсіонерів та підвищення віку та стажу для призначення пенсії на пільгових умовах. А саме: було збільшено вік для призначення пенсії жінкам до 5 років та стаж, до якого входить і спеціальний стаж на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, на 5 років”, - зазначає Михайло Головко - співавтор законопроекту щодо відновлення права отримання пенсії працівникам, яким вона призначається за віком на пільгових умовах.

Збільшення загального стажу або віку для отримання пенсії відбулось для людей важкої праці, які у сучасні часи занепаду економіки отримають невисоку заробітну плату, на яку необхідно вижити та, у разі наявності захворювання, ще й проходити лікування.

Під дію пенсійних змін потрапили і наступні категорії працівників: трактористи-машиністи сільськогосподарських підприємств; жінки, які працюють трактористами-машиністами; жінки, які працюють доярками та свинарками-операторами; жінки, зайняті на вирощуванні тютюну; робітниці текстильного виробництва; водії (жінки та чоловіки) міського пасажирського транспорту.

“Мета поданого мною законопроекту №2405 є відновлення прав окремих категорій працівників, які працюють на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці на гірничих роботах, зайнятих у сільському господарстві. Пропонується внести зміни у пенсійне законодавство та повернутися до редакції Закону України, який діяв до 1 квітня 2015 року”, - додав Михайло Головко.

Також 2 березня були внесені зміни, які призвели до зупинення виплат пенсій по інвалідності особам ІІІ групи загального захворювання, які працюють в органах державної влади та місцевого самоврядування.

“Під цю категорію потрапили прості спеціалісти державних установ та органів місцевого самоврядування, які отримують мінімальні пенсії та заробітні плати. Тобто, на відміну від інших інвалідів ІІІ групи загального захворювання, які працюють в організаціях, установах, підприємствах (вчителі, лікарі, інші категорії) пенсія буде виплачуватись в розмірі 85%, а інвалідам ІІІ групи загального захворювання, які працюють в органах державної влади та місцевого самоврядування повністю припинена. Законопроектом №2715 пропонується відновити права інвалідів ІІІ групи на призначення пенсії з метою встановлення соціальної справедливості та рівності кожного громадянина перед законом”, - додав співавтор законопроекту щодо поновлення прав на пенсійне забезпечення інвалідів ІІІ групи, свободівець, Михайло Головко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Михайло Головко вимагає відновлення пенсій
Оголошення
live comments feed...