Зранку в Карпатах вперше за кілька років стався потужний землетрус

Як ми повідомляли, вчора землетрус силою 3,7 бали стався в Закарпатті. Як і очікувалося, поштовх був непоодиноким. Сьогодні, у вівторок, 4 жовтня, землетрус магнітудою 5,1 стався в румунському повіті Вранча рано вранці. Осередок землетрусу залягав на глибині 130 кілометрів, повідомляє gazeta.ua.

"Останній раз землетрус такої сили було зафіксовано в 2009 році. Землетруси в повіті Вранча - звичне явище", - сказала прес-секретар Національного інституту дослідження фізики землі Мірча Радулян.

Підземні поштовхи були такої сили, що їх відчули навіть мешканці румунської столиці - міста Бухарест. За даними місцевої поліції, жодних руйнувань не зафіксовано.

Повіт Вранча розташований поблизу Північнокарпатського хребта. Він є одним з найбільш сейсмонебезпечних районів в Румунії. Впливає зона Вранча і на українське Закарпаття: до речі, напередодні там були зафіксовані підземні поштовхи магнітудою 3,7.

Раніше румунські спеціалісти попередили, що гірський масив Вранча на кордоні з Україною має майже таку саме активність, як в Чилі, потужний землетрус тут може статися в будь-який час. За силою новий землетрус в "зоні Вранча" буде потужнішим, ніж стихія 1977 року, тоді в Бухаресті загинули 15 тисяч людей.


ЯДжерело: Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі