• Головна
  • На Тернопільщині в Почаївській лаврі продають розмальовки із вихвалянням російської армії
11:00, 9 травня 2015 р.

На Тернопільщині в Почаївській лаврі продають розмальовки із вихвалянням російської армії

Почаївська Лавра знаходиться за 140 кілометрів від Львова на стику трьох областей Львівської, Рівненської та тернопільської. Цей чоловічий монастир був заснований ще у XIII столітті, у XVIII він перейшов під юрисдикцію греко-католиків, втім через століття знову почав належати православним. 

Монастир має статус Лаври і вважається другим після Києво-Печерської. За високими мурами своя конституція і свої правила. У Лаврі своя трапезна, кілька церков та багато книгарень. В одній з них на прилавку за 12 гривень продають дитячу розмальовку «Христианский подвиг нашого времени». І все б нічого, якби на обкладинці не було зображення російського солдата, і все не було обрамлено в триколор. 

Зміст книжки теж очевидно не проукраїнський. Тут можна натрапити на цитати святителя Філарета Московського «Прощай своих врагов, бей врагов Отечства, гнушайся врагов Христовых».

Також у розмальовці є історія, які доблесні і мужні російські солдати хоробро вбивають ворогів своєї вітчизни.

Тираж книжки 5 тис. примірників, а видана книга у Москві у 2014 році. У Лаврі продавці відмовилися коментувати, звідки у них ця книга. Схожу позицію зайняв і прес-секретар УПЦ МП єпископ Климент Вечеря. За словами єпископа, цю книгу журналісти придбали в Інтернеті і натякає, начебто її навмисне підкинули на територію монастиря.

«Я не буду коментувати цього так, як ви не взяли благословення на зйомку, а все, що ви знімали з кущів - це не гідно роботи журналістів. І, окрім того, цю книжку можна придбати в Інтернеті за 24 рублі», - зазначив прес-секретар УПЦ МП єпископ Климент Вечеря.

На сторінках розмальовки «Христианский подвиг нашого времени», діток закликають пишатися своєю батьківщиною Росією і її доблесними вояками, а також провокують агресію і моралізують вбивство. Психологи таку книжку називають технологіями впливу і маніпуляції.

«Це носій очевидних цілей. Те, що написано в середині - це якісь погані люди напали на нашу російську державу, і російські герої її обороняють. Питання лише в тому, рідна земля це яка?» - розповідає психолог Лариса Дідковська.

Нещодавно у Почаївській Лаврі вже був книжковий скандал. Там знайшли книжки про Новоросію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #Почаївська Лавра #розмальовки #російська армія

Коментарі

Оголошення
live comments feed...