Відтепер ДАІ має 12 причин, щоб зупинити ваше авто

Обов'язкових умов для зупинки автомобіля працівником ДАІ стало більше. Раніше державтоінспектори керувалися шістьма виключними підставами для зупинки транспортних засобів, тепер їх дванадцять.

Серед основних підстав для зупинки працівниками ДАІ машин були порушення правил дорожнього руху, відсутність номерного знака, наявність даних про причетність авто, водія, пасажирів чи вантажу до ДТП чи іншого злочину, розшук транспортного засобу, наявність даних про використання автівки з протиправною метою. Тепер додалося іще шість причин, через які інспектор ДАІ мав би зупиняти автівку.

- Якщо вантаж, який перевозить водій, чи його кріплення викликає загрозу для інших учасників дорожнього руху.  Наприклад везе розчин, цемент, чи, скажімо, перевозить жом і він виливається, витікає на проїжджу частину,  то в таких випадках працівник ДАІ має право також зупинити автомобіль,- розповів "ТV-4" Микола ЛЕЦКАЛЮК, старший інспектор Тернопільського обласного управління ДАІ. 

Також додалися такі основні причини зупинки, як наявність на автомобілі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв, не передбачених його конструкцією, для перевірки відповідних дозволів, при проведенні ДАІ відпрацювань чи операцій та при наявних ознаках технічної несправності автомобіля: "Наприклад, розбита фара чи, можливо, не працюють світлові покажчики поворотів, чи  автомобіль має якісь технічні пошкодження, скажімо, бампер - може він був причетний до дорожньо-транспортної пригоди навіть,"- зазначив Микола Лецкалюк.

При цьому не допускається зупинка державтоінспектором авто заради перевірки на технічну справність, без наявних ознак несправності транспортного засобу. В будь-якому випадку працівник ДАІ повинен повідомити водія про причину зупинки і суть вчиненого правопорушення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі