• Головна
  • Хто з тернополян може отримати лічильники води безкоштовно?
14:30, 13 травня 2015 р.

Хто з тернополян може отримати лічильники води безкоштовно?

Як повідомлялося, кабінет міністрів спільно запускає програму часткової компенсації громадянам вартості утеплення житла й придбання негазових котлів, запроваджує програму з енергоефективності й компенсовуватиме вартість утеплення індивідуальних житлових будинків й ОСББ.

Тернополян неабияк зацікавило повідомлення прем’єр-міністра про те, що прилади обліку енергоносіїв для населення має встановлювати те підприємство, яке надає відповідні послуги.

Публікували й роз’яснення з цього приводу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг — НКРЕКП. Утім телефонували читачі й розповідали, що зверталися до відповідних організацій про безкоштовне встановлення лічильників газу, але їм відмовили. Ми знову звернулися за поясненнями комісії. Повідомлення нам надіслали електронною поштою. Ось що пояснює НКРЕКП з приводу встановлення населенню лічильників природного газу, пише Вільне життя плюс.

Та частина населення, яка використовує природний газ для індивідуального опалення або комплексного споживання (індивідуальне опалення, приготування їжі та/або підігрів води), а це 6 млн 533 тис. абонентів з річним обсягом споживання газу 12,9 млрд кубічних метрів, повністю забезпечена лічильниками. Тобто українці, які найбільше споживають природного газу — 93% від загального обсягу, мають можливість контролювати його споживання.

Із тих, хто використовує природний газ для приготування їжі та підігріву води, а це 858 тис. абонентів з річним обсягом споживання газу 0,638 млрд кубічних метрів, лічильниками забезпечено 72% абонентів. Установку лічильників цим абонентам має бути завершено за кошти газорозподільних підприємств до кінця цього року.

Населення, яке використовує природний газ лише для приготування їжі, а це 3797 тис. абонентів з річним обсягом споживання газу 0,957 млрд кубічних метрів, забезпечено лічильниками тільки на 25%. При цьому встановлення лічильників має бути завершено за рахунок облгазів до 31 грудня 2017 року.

Кабінет міністрів України за пропозицією НКРЕКП знизив у два рази норми споживання природного газу населенням за відсутності лічильників газу. Як приклад, для населення, яке використовує природний газ лише для приготування їжі, рахунок на людину становив до 1 квітня 2015 року: 6 куб. м x 1,299 грн/куб. м = 7,79 грн; у квітні 2015 року: 6 куб. м x 7,188 грн/куб. м = 43,13 грн, а з 1 травня 2015 року становить: 3 куб. м x 7,188 грн/куб. м = 21,56 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернополяни #лічильники води

Коментарі

Оголошення
live comments feed...