• Головна
  • Тернопільський фермер труїть Рівненщину фекаліями
18:00, 14 травня 2015 р.

Тернопільський фермер труїть Рівненщину фекаліями

Ставки біля села Берег Дубенського району живляться водою з річки Іква, яка тече на Рівненщину з Тернопільщини. Орендує їх для вирощування риби місцевий фермер. Саме він помітив загиблу рибу і, вибравши її з водойм, здав на Костопільський ветсанзавод на утилізацію.

Сталося це ще наприкінці квітня. Однак тільки 8 травня фермер повідомив про загибель риби Державну екологічну інспекцію Рівненщини. Тож встановити точну причину мору через стільки часу – проблематично.

- Про те, що в річці Іква біля села Сапанівчик Дубенського району (а це на межі з Тернопільщиною) гине риба, вперше цього року нам стало відомо 30 квітня, - розповів заступник начальника Держекоінспекції Рівненщини Сергій Пашковський. – Тоді до нас звернулися з Рівнерибоохорони і попросили фахівця для проведення обстеження, адже створювали для цього комісію. Тож 1 травня наш спеціаліст відібрав воду в Ікві на дослідження. При цьому мертвої риби виявлено не було. Хоча місцеві мешканці розповідали, що її бачили. У пробах води майже у п’ять разів була перевищена норма вмісту азоту амонійного та вдвічі – нітритів. При повторній перевірці 5 травня уже перевищень шкідливих речовин у воді з Ікви не спостерігалося. А через два дні на нашу гарячу лінію почали скаржитися мешканці Сапанівчика на сильне забруднення води в річці, неприємний запах від неї. Тож ми знову провели дослідження і виявили вкотре перевищення тих же забруднюючих речовин і знижений вміст кисню у воді. На території Дубенського району джерел забруднення Ікви ми не знайшли. Тому звернулися із запитом до Держекоінспекції Тернопільщини та Кременецьких райдержадміністрації та міської ради. Адже Кременець розташований вгору по течії річки.

У Держекоінспекції припускають, що джерелом забруднення могли стати кременецькі міські очисні споруди. Тобто рибу, скоріше за все, отруїв залповий скид нечистот із них. Мовляв, через сильні дощі на Тернопільщині, які були наприкінці квітня, очисні споруди не справлялися з очищенням такої кількості каналізаційних стоків і з них стався перелив у річку.

Втім, кременецькі очисні споруди могли і без дощів працювати з перебоями та аваріями. Адже вони дуже застарілі і потребують реконструкції чи навіть цілковитої заміни. І рівненські екоінспектори вже раніше вимагали щось з кременецькими очисними спорудами робити. Бо випадки загибелі риби в Ікві на Рівненщині траплялися й у попередні роки. Але, не включає п. Пашковський, що джерелом забруднення води у річці могло стати й щось інше.

Чи безпечною вода в Ікві є для купання людей, якщо у ній гине риба? Сергій Пашковський на це питання відповідає так:

- Через якийсь час річка самоочищається. Тим паче, що потрапили у неї лише нечистоти, а не хімікати: сульфати, хлориди, фосфати тощо. Іква дуже поросла очеретом. Очерет затримує фекалії. Вони падають на дно і розкладаються.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #фекалії #очисні споруди

Коментарі

Оголошення
live comments feed...