• Головна
  • Фонограма, оплески після молитви: як обласна влада «вміло» влаштувала культурний захід
20:04, 15 травня 2015 р.

Фонограма, оплески після молитви: як обласна влада «вміло» влаштувала культурний захід

Дещо шокована побаченим сьогодні в драмтеатрі дочка Ігоря Герети Ярина поділилася враженнями у Фейсбуці.

"Сьогодні в приміщенні драматичного театру в Тернополі відбулась презентація трьохтомника "Історія міст і сіл Тернопільщини", – пише вона. – Це видання побачило світ завдяки Голові обласної Ради Василю Хомінцю та титанічній праці колективу авторів. Згадали і мого батька Ігора Герету, який 40 років займався краєзнавчими та історичними дослідженнями.
Все було б добре, але форма презентації викликала здивування. Гріх напевне порівнювати з радянськими часами, але навіть тоді не було таких речей. Артисти, які виконували роль козаків, свої ролі виконували не вживу, а під фонограму. Вони навіть рухали губами, не попадаючи в такт фанері.
Та й реклама про цей важливий для України, і Тернопільшини зокрема, захід, була досить поганенька. Напівпустий зал... І дивно і страшно.
Оце рівень культури! Дорослі люди навіть не знають, що в театрі треба відключати мобільні телефони.
Хор співав гарно. Але після виконання молитви зал аплодував хористам! Знов дикість. А ще була театралізова сценка про князя Василька Теребовлянського: артист, який виконував роль, вийшов на сцену з хрестом на грудях. Отака культура. Отож виникає питання : чим займаються департаменти культури? Чому така погана організація? Чому такий рівень?
Не знаю, може я не права, але в залі сиділи діти. Як їм це все пояснити? Може все так і має бути? Може я упереджена?".

Тернопільський поет і мистецький діяч Олег Герман, який організував і провів не один творчий захід, в коментарях до допису написав, що щось схоже, сидячи в залі, відчув і він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Герета #презентація
Оголошення
live comments feed...