На Тернопіллі буде музей просто неба

У Зборівській районній раді народних депутатів створили координаційну раду для розробки нового проекту - музею під відкритим неботь на місці, де колись відбулася легендарна  Зборівська битва.

На думку науковців - учасників на науково-практичного семінару "Проблеми дослідження і музеєфікації полів битв в Україні", переможна битва української армії під проводом Богдана Хмельницького з польським військом короля Яна II Казимира під Зборовом у серпні 1649 року - важлива складова українського державотворення. Фахівці зі Сполучених Штатів Америки, Польщі, Шотдандії запевняють, що при створенні історичного заповідника головне - об'єктивний, незаангажований підхід до відтворення подій.

На жаль,  ще два десятки років тому на місці Зборівської битви було сміттєзвалище. Зараз зусиллями ентузіастів Білий берег розчищений, збудована церква, упорядкована могила, працює музей.

В перспективі - відтворення поля Зборівської битви, зокрема, розташування артилерії, укріплення польського табору, міські вали, переправа через Білий берег.

Сподвижник створення ансамблю пам'яток Зборівської битви Григорій Баран мріє розповісти усьому світу про унікальне явище Зборова - його підземні переходи, зробити їх доступними для відвідувачів. Ініціатор створення музею "Зборівська битва" наголошує, що це те місце, де були намети Хмельницького, Іслама Герея і короля польського. Це вже пошановане буде навіки місце не тільки зборівчанами, але й Україною.

Безумовно, проект потребує значних коштів, тому зборівчани сподіваються на підримку і області, і держави, і меценатів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі