Тернополяни згадують легендарну жінку краю

125-ту річницю з дня народження відомої політичної діячки, педагога, публіциста і, що найголовніше, першої української дитячої письменниці Іванни Блажкевич відзначатимуть 9 жовтня.

Тривалий період Іванна Блажкевич працювала вчителькою і вихователькою дитячих садків у галицьких селах, повідомляє ІНТБ. Мабуть, саме з тих часів у жінки і з’явилась така любов до дітей. Серед творчих доробків – проза, поезія та навіть драматургія. Надруковані її збірки «Подоляночка», «Прилетів лелека», «Чи є в світі щось світліше» та «Прилетіла ластівочка».

Юрій Гумен, директор Державного архіву Тернопільської області: «Виставку назвали «Жінка незламного духу». Це справді її характеризує, нашу землячку. І ми, відзначаючи цей ювілей, ще раз нагадуємо, що в Тернопільській області жили і живуть хороші люди, яких треба пам’ятати і на яких треба рівнятись».

Іванна Блажкевич була особисто знайома з Іваном Франком, Ольгою Кобилянською, Василем Стефаником та багатьма іншими відомими митцями того часу. Пощастило і особисто поспілкуватись з живою легендою Іванною Блажкевич тернопільському архіваріусу Богдану Хаварівському.

Богдан Хаварівський, голова обласного товариства «Меморіал»: «Я мав за щастя бачити її живою, бачити її одухотвореність, жіночість і талант в цих очах. Їй уже було під 90 років, але вона ще випромінювала велику енергію до життя».

Для багатьох сучасників постать письменниці стала прикладом та джерелом натхнення. Дитячий письменник Володимир Демчишин каже, що для нього стимул для писання – творчість письменниці та, звісно, самі діти.

Володимир Демчишин, дитячий письменник: «Ця людина мені близька по духу, по письменництву. Мені приємно спілкуватися з тими, хто її знає, хто пише щось заради наших дітей. Я долучаюсь до того письменництва. Діти мене спонукають, щоб писати дитячі твори».

До ювілею з дня народження у тернопільському обласному архіві впродовж місяця працюватиме виставка з творами письменниці, листами, фотографіями та відгуками у різних виданнях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі