• Головна
  • До 25-річчя Незалежності планують видати тлумачний словник української мови з вульгарними словами
12:17, 9 жовтня 2011 р.

До 25-річчя Незалежності планують видати тлумачний словник української мови з вульгарними словами

В Україні до 25-річчя Незалежності держави планують видати 20-томний тлумачний словник української мови. У новому словнику української мови будуть вульгарні слова, передає Кореспондент.Про це повідомив директор Українського мовно-інформаційного фонду НАНУ, член-кореспондент НАНУ Володимир Широков.

Він зазначив, що створений в 70-80 рр.. минулого століття 11-томний тлумачний словник української мови дуже сильно застарів: "Якщо ви подивитеся на той словник, ви побачите, як багато там марксизму-ленінізму і цитат з Леніна".

Широков зазначив, що сучасний словник повинен створюватися на базі електронних технологій. "У нас в Українському мовно-інформаційному фонді була створена унікальна лексикографічна технологія Віртуальна лексикографічна лабораторія", - зауважив він.

За його словами, зараз в електронному вигляді створений основний корпус двадцятитомного тлумачного словника української мови. 18 томів словника - загальна лексика - приблизно 200 тисяч реєстрових одиниць слів і близько 70 тисяч словосполучень (фразеологізми, термінологічні та застарілі словосполучення тощо). Інші 2 томи включають в себе 100 тисяч географічних назв.

"У цей словник потрапили слова з ремаркою "жаргонне", "вульгарний", "грубе", але повністю непристойну лексику ми не подаємо" - прокоментував Широков подачу ненормативної лексики в словниках. Він зазначив, що в проекті нового словника, зокрема, є слово "мент".

В кінці 2010 року невеликим тиражем був виданий перший том словника. "Більше ми не змогли, бо коштів не було", - пояснив Широков і додав, що мінімальний тираж цього словника мав би становити 50 тисяч примірників.

"Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти 7 вересня цього року прийняв рішення, згідно з яким він пропонує Кабінету міністрів розглянути можливість видати цей 20-томник тиражем 50 тисяч примірників до 2016 року, до 25-річчя Незалежності України", - повідомив Широков.

Також він зазначив, що проводилася лінгвістична експертиза законодавчих актів та інших офіційних документів. "На превеликий жаль, мовою законодавці користуються не дуже вдало", - констатував Широков.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...