Що буде з гривнею до кінця року?

Курс української національної валюти до кінця року, швидше за все, не перевищить 8,3 грн / $ 1, - інформує Gazeta.ua. Таку думку висловив генеральний директор інвестиційної банківської компанії Вадим Браїловський.

Багато експертів заявляють, що є тенденція, що на кінець року гривня буде в районі 8,2-8,25 гривень за долар. Але, на думку В.Браїловського, максимум ми можемо очікувати - до 8,3:

- Це той реалістичний курс гривні, який ми очікуємо по відношенню до світової економіки і кризи єврозони, - сказав він.

За його словами, нині не має сенсу відпускати курс гривні.

"Бюджет Україні збільшений досить істотно. Витрати його становитиму 373 мільярдів гривень, а доходи - 334 мільярди, у порівнянні з цими показниками на 2011 рік - 321 і 281 мільярд гривень відповідно. Тому не має сенсу пускати гривню у "вільне плавання", - вважає банкір.

У той же час, Браїловський зазначив про ризик падіння українського експорту.

Розмір девальвації завжди визначається негативним торговим балансом, положенням платіжного балансу. На сьогоднішній день негативний торговий баланс - 3 мільярди доларів. Стан дефіциту платіжного балансу - близько 108 мільйонів доларів.

"Україна - експортоорієнтована країна, це металургійна промисловість, трубна, мінеральні добрива та сільське господарство. Є тенденція, що можуть впасти ціни на метал, і це знизить нашу частку експорту", - підкреслив експерт.ерело: Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі