• Головна
  • Влада іде в атаку на хворих: розмір лікарняних зменшиться
08:00, 11 жовтня 2011 р.

Влада іде в атаку на хворих: розмір лікарняних зменшиться

Держава свідомо йде на зниження соціальних стандартів. Знищення системи соціального забезпечення в 2011 році - прискорилося, - наголошує golosua. Після секвестру бюджету Пенсійного фонду, який чомусь називається «пенсійною реформою», в результаті якого пенсійний вік - підвищили, а розміри пенсій - зменшили, влада іде в атаку на нову категорію громадян - хворих.

Кабміном розроблено проект постанови, згідно з яким дні хвороби працівнику оплатять в розмірі 80% його середньої зарплати, незалежно від стажу (це не торкнеться тих, хто вже має страховий стаж понад 8 років: вони, як і раніше, отримають 100% середнього заробітку). Нагадаємо, в СРСР - «лікарняні» оплачувалися в обсязі 100% зарплати, в Україні ж тим, у кого страховий стаж менше 5 років зараз оплачують при хворобі 60% середньої зарплати, при стажі в 5-8 років - 80%, понад 8 років - 100%. Тобто погіршення - очевидне. Тепер же молодим людям взагалі ніхто не збирається компенсувати 100% зарплати у разі хвороби.

Дану «інновацію» Кабміну можна назвати крадіжкою і шахрайством, оскільки по суті буде в односторонньому порядку змінено страховий договір, що існує на даний момент, на новий, яким погіршуються умови для осіб, застрахованих державою через соціальний фонд від тимчасової втрати працездатності. Держава вирішує вкрасти довірені їй кошти і не виконувати взяті на себе зобов'язання при настанні страхового випадку - тобто хвороби застрахованого громадянина.

Між іншим, ніхто не збирається ні змінювати існуючі норми страхових відрахувань або ж застосовувати нововведення тільки до знову застрахованих осіб. Отже - в наявності шахрайство, оскільки держава, отримавши гроші, вирішила самостійно змінити умови угоди. Громадяни - залишаються в становищі тих, хто змушений платити внески до фонду соціального страхування, а держава - не збирається повертати їм гроші в повному обсязі. Хто може поручиться, що слідом за цією «інновацією» не піде наступна, яка зменшить виплати ще на 20% або на 40%, а, може, і на 100%? Жодними іншими причинами, крім як бажанням заощадити гроші неможливо пояснити зниження соціальних стандартів. Причому - саме заощадити, оскільки про поліпшення системи або створення умов для збільшення її ефективності не йдеться.

Зараз у ЗМІ можна побачити безліч декларацій з боку чиновників і політиків, які закликають «вивести зарплати з тіні», «платити тільки білу зарплату», «працювати легально і офіційно». І все б добре, але от логіка дій влади робить невигідниим для працюючих отримувати «білу зарплату». Відрахування до Пенсійного фонду - великі, а пенсії - будуть низькі та ще й не факт що взагалі будуть, оскільки відпрацювати до 60-літнього віку необхідні для отримання пенсії 35 років практично жодній молодій людині не вдасться в принципі. Тепер же і розмір лікарняних - знизиться, так що або доведеться ходити на роботу хворим, або ж ... подбати про власне соціальне забезпечення самостійно, без розрахунку на державу.

Подібні «інновації» в соціальному забезпеченні сприяють тільки ще більшому відпливу зарплат в тінь і загальному зниження рівня життя українців. Іншого ефекту від їхнього впровадження - немає і бути не може. Але ... можливо саме в цьому і полягає мета Кабміну? Оскільки декларації - деклараціями, але судити треба по справах. І справи, поки що, показують дуже неприємну картину розвалу системи соціального забезпечення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...