Знімаючи гроші з рахунків клієнтів, касир банку на Тернопіллі «заробила» понад 100 тис грн

На чисту воду шахрайку вивів один з постраждалих. Коли житель Збаразького району Михайло Євстратов (імена та прізвища героїв історії змінено) прийшов отримати в банку гроші, які йому перерахували з біржі праці, то з подивом виявив, що на його рахунку немає ні копійки. «Немає ваших грошей? Так, напевно, їх просто не перерахували ", - здивувалася старший касир місцевого банку Ганна Медведєва. «Дивно, - засумнівався клієнт. - Мені сказали, що вони повинні були прийти ще минулого тижня». «Краще сходіть на біржу і дізнайтесь, - порадила банкір. - А до нас приходите завтра».

- Але коли Михайло прийшов на біржу, там розвели руками: мовляв, нічого не знаємо, гроші давно перераховані, - розповів «Фактам» слідчий Збаразької районної прокуратури в Тернопільській області Сергій Дремлюга. - Розгублений чоловік наступного дня повернувся в банк. І виявив, що гроші з'явилися. Але цього разу він розмовляв вже не з Медведєвою, а з іншим касиром банку.

Переглянувши рух за рахунками, касир здивувалася: гроші були перераховані не з біржі праці, а ... з рахунку в їх ж банку. Жінка звернулася до старшого касира, з якою Михайло спілкувався напередодні, але зрозумілих пояснень не отримала.

- Тоді-то й відкрилося, - продовжує Сергій Дремлюга. - Старший касир банку Ганна Медведєва спочатку зам'ялася, мовляв, я сама нічого не розумію. Але потім зізналася, що це вона привласнила гроші. А коли клієнт виявив пропажу, швиденько перевела суму назад. Хоча, якщо б вона і не зізналася, касир все одно рано чи пізно дізналася б про все. Адже Євстратов був клієнтом Медведєвої. Точно так само вона крала гроші в інших клієнтів.

- Але як? Адже люди помітили б пропажу грошей.

- Не все так просто. Звичайно ж, Медведєва не крала, приміром, пенсії. Вона привласнювала гроші, які клієнти не знімали з рахунків по кілька місяців. Наприклад, дотації за велику рогату худобу або перерахування з біржі праці. Багато людей навіть не знали про те, що ці гроші лежать на їх рахунках. Наприклад, сільській пенсіонерці сказали, що їй найближчим часом нарахують компенсацію за продану корову. Але коли це - найближчим часом? Відвідавши банк на наступний день і не виявивши на рахунку грошей, пенсіонери розчаровувалися, - мовляв, обдурила держава, і більше не приходили. Незабаром гроші все-таки перераховували. Проходив місяць, другий, а їх ніхто не забирав. Ці кошти і привласнювали Медведєва. А компенсація за продану корову, до речі, не маленька - до двох з половиною тисяч гривень.

- Медведєва просто переказувала гроші на свій рахунок?

- Ні, у неї не було доступу до таких операцій. Медведєва отримувала гроші людей ... прямо в касі. Саме для цього вона робила їх своїми клієнтами. Повідомивши всім у банку, що тепер вона обслуговує село, в якому живе (тобто буде носити гроші жителям на будинок), зайшла в базу даних і ... змінила місце прописки людей, у яких тривалий час «висіли» на рахунку гроші, - «прописала »всіх у тому самому селі. Все інше - справа техніки: розписуючись за клієнтів в договорах, Медведєва отримувала в касі гроші нібито для того, щоб віднести людям на будинок. Вражаюче, але таким чином їй вдалося заволодіти коштами 252 клієнтів!

- І з кожного - по кілька тисяч гривень?

- З одних по тисячі, з інших - по сто гривень. Але тільки з тих, хто по кілька місяців не знімав гроші, найімовірніше, забувши про них. Невідомо, як би довго все це тривало, якби Михайлу Євстратову не вистачило своїх коштів. Для інших клієнтів Медведєвої той факт, що у них вкрали гроші, став новиною. Більшість селян поняття не мали, що на їхніх рахунках лежать ці кошти.

За словами Сергія Дремлюги, зрозумівши, що крити їй нічим, Медведєва визнала свою провину. Щодо шахрайки, яка привласнила за рік понад ста тисяч гривень, порушили кримінальну справу. До речі, Медведєва користувалася повагою колег, вони відгукувалися про неї тільки позитивно.

- Аферистка не виглядала успішною бізнес-вумен, - говорить Сергій Дремлюга. - Одягалася непомітно, вела себе досить скромно. Та й коли розбагатіла, не обзавелася ні машинами, ні дорогими прикрасами. Всі гроші зберігала в цілості, а після того як проти неї порушили кримінальну справу, повернула їх клієнтам. Днями їй пред'явили звинувачення. Враховуючи те, що Медведєва сама виховує маленьку дочку, її відпустили на підписку про невиїзд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі