• Головна
  • Тернопільська «Нива» наближається до здобуття статусу фарм-клубу львівських «Карпат»
13:30, 25 травня 2015 р.

Тернопільська «Нива» наближається до здобуття статусу фарм-клубу львівських «Карпат»

Якщо не де-юре, то де-факто – напевно. До такого висновку приходиш після детального аналізу подій, які відбувалися навколо «Ниви» протягом останніх кількох місяців.

На своїй першій прес-конференції у якості нового-старого президента ФК «Нива», яка відбулася 25 лютого, Степан Рубай зазначив: «Нива» тепер належить групі українських бізнесменів з Канади, які працюють за кордоном (називалася кіпрська компанія – авт.). На жаль, на сьогоднішню прес-конференцію прибути нові власники не зуміли (хоча їхня присутність анонсувалася в запрошенні – авт.), проте я думаю, що незабаром вони приїдуть до Тернополя і розкажуть про себе більше».

Вже тоді виник сумнів щодо так званих «канадських кіпріотів». І справді, поспілкувавшись з людьми, обізнаними з бізнесом та футболом, з Канади (благо, нашого люду по всьому світу багато), ті й гадки не мали, хто ж це може бути. Пройшло майже три місяці від заяви президента ФК, а Степан Рубай так і не показує тернопільській публіці міфічних канадців, які мають бізнес на Кіпрі і так люблять тернопільський футбол, що перекупили ФК «Нива» у попереднього власника. Зробивши певний аналіз подій, які відбувалися довкола тернопільського клубу, задумуєшся: а чи є в природі ці «канадці»? Адже в голову приходять зовсім інші думки. Позаяк замість «канадських кіпріотів», у «Ниву» спершу зайшли львівські футбольні кадри, потім - львівський капітал і насамкінець – тренери з «Карпат».

Крок 1 – футболісти

За «Ниву» з весни 2015 року виступають, по меншій мірі, вісім футболістів, які в тій чи іншій мірі мають відношення до «зелено-білих». Зокрема, останнім часом захищали кольори дубля львівських «Карпат» Артем Грищенко, Юрій Красномовець, Ярослав Волошин, а Владіс-Емерсон Іллой-Айєт і далі перебуває на контракті у ФК «Карпати». Чи вони віддані в оренду, чи з ними підписані повноцінні контракти, особливого значення немає, адже, так чи інакше, права на них, очевидно, й далі будуть належати «Карпатам». Чому? Читайте далі. До  слова, ще чотири гравці «Ниви» свого часу виступали за «Карпати»: Андрій Донець, Ігор Озарків, Ярослав Сворак, Роман Гудак.

Навряд чи багато з них знають, що таке патріотизм до Тернополя і до «Ниви». До такої думки приходиш після висловлювання гравця основного складу «Ниви» Владіса-Емерсона Іллой-Айєта. На запитання журналіста, чи влітку прагне той повернутися в «Карпати», футболіст відповів: «Авжеж! Навіщо чогось прагнути, якщо стоїш на одному місці? Хочу повернутися до Львова та спробувати себе на вищому рівні».

Свого часу тернопільська «Нива» утворилася у Підгайцях із гравців львівського ПТУ №1, яких зібрав відомий дитячий тренер Вадим Білоцерківський. Майже через 40 років ситуація повторилася, але з тією лише відмінністю, що колись це були футболісти-самородки зі всієї Західної України, більшість з яких стали легендами «Ниви», а сьогодні до Тернополя зі Львова віддають футболістів, яким не знаходиться місця у «Карпатах», але які транзитом через Тернопіль мріють туди повернутися.

Крок 2 – капітал

28 квітня медіа-холдинг ZIK, який пов’язують із президентом ФК «Карпати» Петром Димінським, став титульним та інформаційним спонсором ФК "Нива". Підписати документ до Тернополя приїздив особисто генеральний директор ZIKу Ігор Дедишин, який, між іншим, ще досі на офіційному сайті ФК «Карпати» значиться як гендиректор львівського клубу. «Медіа-холдинг ZIK буде підтримувати футбольний клуб фінансово та медійно», – зазначив на представленніІгор Дедишин.

На запитання тернопільських журналістів, чи знають «канадські» спонсори «Ниви» про нового титульного спонсора, Степан Рубай відповів двозначно, зазначивши лише, що ті таки колись приїдуть до Тернополя, щоб показати себе місцевому загалу. При цьому як першого разу, так і другого Степан Богданович відмовився назвати їхні імена.

Крок 3 – тренери

Акурат після презентації львівського титульного спонсора в тернопільської «Ниви» з’явився тандем львівських тренерів – Роман Толочко та Любомир Вовчук. Щодо їхнього тренерського хисту, судити не беремося, дуже вже мало матчів під їх керівництвом провела команда (дві поразки: від «Нафтовика» – 0:2 й «Полтави» – 0:3 та одна перемога над «Миколаєвом» - 2:0). Натомість журналісти «Номер один» розпитали футбольних експертів, чи виграла тернопільська «Нива» від  великої колонії львів’ян.  

– По-перше, в Тернополі вже давно потрібно зібрати владу та меценатів, щоб ті зробили одну серйозну команду, яка б складалася здебільшого з вихованців тернопільського футболу. Однозначно, на Тернопільщині є хороші гравці, можливо, їх не так багато, але на одну команду їх би вистачило. Адже вболівальники зазвичай ходять на гру місцевих, а не чужих футболістів. По-друге, представники «Карпат» будуть у «Ниві» обкатувати своїх футболістів. Особисто не маю нічого проти львів’ян, тим більше, що до останнього часу «Нива» ледь зводила кінці з кінцями. Але тепер місцевим вихованцям навряд чи знайдеться місце у основному складі «Ниви», бо на першому місці стоятиме результат. А не секрет, що лавка запасних у «Карпат» сильніша, ніж «Ниви» та ФК «Тернопіль», – каже Номер один голова Тернопільської обласної федерації футболу Володимир Мариновський.

– Для Тернополя це негативно відіб’ється на місцевих вихованцях, які закінчили футбольні школи і яким дорога до «Ниви» буде перекрита. Для львів’ян – це позитивно, адже в першій лізі орендовані в «Карпат» футболісти можуть пройти обкатку і, показавши гідну гру в Тернополі, зможуть повернутися до «Карпат» окріплими футболістами. Коли я працював у «Карпатах», стратегія команди була зовсім іншою. Ставка робилася на львівських вихованців, але, очевидно, нині клубні пріоритети змінилися. Керівництво хоче швидких результатів і бере гравців зі сторони, а свої їдуть підвищувати свій рівень до, скажімо, Тернополя. З Вашим містом я добре знайомий, неодноразово тут бував у якості тренера суперника «Ниви». Місцеві вболівальники добре розуміються на футболі, тому зроблять правильні висновки з сьогоднішньої політики свого клубу щодо залучення футболістів зі Львова, – зазначив футбольний експерт, екс-тренер «Карпат» Олександр Севідов.

– Усе покаже час. Львівський бізнес, заходячи в Тернопіль, на щось розрахував. Що ж до футболістів, які раніше мали відношення до «Карпат», то все залежатиме від того, наскільки вони професіонально виконуватимуть роботу в тій команді, за яку виступають. У даному випадку –  за «Ниву». Я, скажімо, теж вихованець львівського футболу, але, окрім «Карпат», виступав за команди інших міст і де б не був, намагався повністю віддаватися на полі, – зауважив один зі старожилів тренерського цеху України, уродженець Зборова Роман Покора.

Що скажуть фанати?

Зваживши всі «за» і «проти», можливо, це й не погано, що завжди бідна «Нива» отримала потенційно стабільне фінансування з сусідньої Львівщини. Але не потрібно забувати, що останнім часом львівський клуб погруз у численних скандалах, пов’язаних із невиплатою колись провідним гравцям зароблених грошей. Щоправда, клуб і його генеральний директор цих боргів не визнають, заявивши, що футболісти при підписанні угод погано читали текст контрактів. Причому проблеми з читанням були у всіх, починаючи від українців Артема Федецького та Ігоря Ощіпка і закінчуючи іноземцями Крістобалем та Мартіном Боґатіновим. Щоб подібне не повторилося і у ФК «Нива», футболістам перед тим, як ставити підпис у контракті, потрібно його добре вивчити, щоб не стати на ті ж граблі. А тернопільським шанувальникам футболу треба пам’ятати, що за незрозумілі кроки менеджменту «Карпат» з клубу було знято 9 очок, і нині існує ймовірність, що львівський клуб не пройде фінансового критерію при атестації на наступний сезон. Чи не тому львів’яни нині «увійшли» на Тернопільщину, щоб, у разі чогось, мати нашу «Ниву», як запасний аеродром.

Чи погодяться на такі розклади фанати «Ниви», в яких з львів’янами «особливі» стосунки (пригадується масова бійка в Тернополі у 2012 році перед матчем «Нива» – Скала»)? Зачекаємо на реакцію фан-сектора на найближчому домашньому матчі команди, який відбудеться 24 травня. Але з великою долею ймовірності можна стверджувати, що їм не дуже імпонуватиме перспектива перетворення їхньої рідної «Ниви» у фарм-клуб «Карпат».

Отож, що буде з «Нивою» і якою дорогою вестиме її львівський легіон? Питання риторичне і залишимо його наразі без відповіді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільська "Нива" #футбол #фарм-клуб

Коментарі

Оголошення
live comments feed...