90-річний пенсіонер роздає гроші українським студентам

Німець українського походження 90-річний Йосип Борецький витрачає свою пенсію на допомогу українським студентам, - повідомляє gazeta.ua. Він їздить містами України і залишає гроші для допомоги талановитим дітям із бідних сімей.

"Я українець, але мені важко працювати з українцями, бо мене часто обманюють. Дав одному губернатору в Україні тисячу доларів, щоб він роздав десятьом хлопцям з бідних сімей, які створили футбольну команду. Я сам футболістом був, то ціную таких. Через місяць приїхав, а мені кажуть, губернатор дав гроші сину власника ресторану, сину директора автосалону, сину багатого пекаря. Я прийшов і кажу: що ти робиш? Примусив його забрати гроші й віддати бідним дітям." - розказує Барецький.

Він народився в місті Чернівці. 1941 року вступив у похідну групу ОУН "Пума", яку заснували син українського фізика Олександр Пулюй і юрист Олександр Масюкевич. Коли його друзів розстріляли, виїхав до Німеччини вчитися на інженера. Вивчав будівельну справу в університетах німецького Дармштадту, австрійського Ґрацу, французької Сорбони і бельгійського Лювену.

Став директором будови автобанів у південній частині Федеративної Республіки Німеччина. За внесок у справу побудови автошляхів Президент Німеччини нагородив його "Федеральним Хрестом за Заслуги" і призначив президентську пенсію.

1996 року Йосип Борецький встановив шестиметрового Хреста із нержавіючої сталі на Говерлі. Щороку 24 серпня ходить на гору святкувати День Незалежності. Подорожує містами України, в кожному університеті залишає кілька тисяч євро на допомогу бідним талановитим студентам.
Джерело: Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі