• Головна
  • У Тернополі «Книжкою одного вірша» зібрали кошти на бронежилет для бійця АТО (ВІДЕО)
Книжка зупинить кулю
13:45, 27 травня 2015 р.

У Тернополі «Книжкою одного вірша» зібрали кошти на бронежилет для бійця АТО (ВІДЕО)

Книжка зупинить кулю

Завершується проект зі збору коштів на бронежилет українському солдату. 30 травня відбудеться вручення обладунків штурмовику з роти «Шторм» Степану.

Вартість бронежилета було закладено у вартість тисячного тиражу нової «Книжки одного вірша» - «Синові» Р. Кіплінґа (переклад В. Стуса), виданої видавництвом «Навчальна книга – Богдан». Таким чином, купуючи книжечки, покупці докладали свої кошти у спільну скарбничку. До того ж, кожен примірник книжечки містив на звороті палітурки чорний квадратик, який за площею якраз відповідав розміру частини бронежилета, оплаченого покупцем книжки. Так із тисячі клаптиків-книжечок і було «пошито» бронежилет.

Вірш, який став основою книжки, було обрано не випадково. Найвідоміший поетичний твір англійця Р. Кіплінґа не просто є символом незламності людського духу, але і уособлює для українців опір системі. Не даремно Василь Стус перекладав цей вірш в радянській тюрмі й надіслав у листі своєму синові. До речі, оригінал рукопису перекладача використано у оформленні книжки. Зовсім не випадково також книжку проілюстровано портретами хлопчика, а згодом юнака – сина Кіплінґа, який загинув у бою під час Першої світової війни.

Відео пісні Крили Булкіна на вірш «Синові» та ілюстрації до книжки:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #«Книжка одного вірша» #кошти на бронежилет для бійця АТО

Коментарі

Оголошення
live comments feed...