На тернопільській сцені - «Господиня заїзду»

Новий сезон Тернопільський академічний драматичний театр ім. Тараса Шевченка вирішив розпочати із знімання масок, живої музики на сцені та італійської класики. Задля цього з 200 п’єс видатного драматурга XVIII ст. Карло Гольдоні режисер-постановник, заслужений діяч мистецтв України В’ячеслав Жила обрав «Господиню заїзду» (відому ще в українських перекладах, як «Шинкарка»).

Це, на думку В’ячеслава Миколайовича, мудра комедія, яка висміює вади людського характеру й водночас переконує у необхідності справжніх почуттів. Навіть через кілька століть не втратила вона своєї злободенності.

Аншлаг, сміх у залі під час прем’єри, світлі обличчя глядачів, оплески — свідчення того, що нову театральну постановку тернополяни прийняли із задоволенням. У перші хвилини спектаклю персонажі виходять у масках. Згодом вони зірвуть їх зі своїх облич і покажуть своє справжнє нутро – хтось скнарість, хтивість, всю марноту, а хтось — чистоту кохання. Знімання масок — не лише оголення людських вад, у такий спосіб режисер-постановник ще й показав, що осучаснив як давню п’єсу, так і взаємини її героїв. Класична музика у виставі органічно переплітається із сучасною.

Тексти пісень, до речі, написав виконавець однієї з головних ролей Олександр Папуша. Музичне оформлення та аранжування здійснив заслужений діяч мистецтв України Михайло Віятик. Цікаво, що режисер вирішив розмістити оркестр аж над сценою. Тож глядач може спостерігати не лише за грою акторів, а й музикантів.

Цьогорічний театральний сезон у Тернополі, схоже, обіцяє бути вщерть наповнений втіленням класичних творів, пише Урядовий кур'єр.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі