Кабмін затвердив нові правила дорожнього руху

Зовсім скоро водії зможуть їздити на чужому авто без довіреності, пред'являти (а не передавати в руки) для перевірки інспекторам ДАІ права і техпаспорт, а законно водити мопеди тепер можна буде, тільки маючи права категорії А1.

Станеться це, як тільки набере чинності постанова Кабміну про зміну правил дорожнього руху (його повинні надрукувати днями в газеті «Урядовий кур'єр»). До внесення змін в правила всі ці нововведення не працювали.

Введено європротокол (оформлення ДТП без виклику ДАІ) - з правил виключені пункти, що вимагають повідомляти про аварію в ДАІ, не залишати місце події до прибуття інспектора і зберегти сліди ДТП.

Нагадаємо: скасування довіреності та пред'явлення даішнику прав прописані в так званому «законі про техогляд», який набрав чинності ще 13 серпня, але на практиці вони не діяли, тому що Кабмін не вніс змін до правил дорожнього руху.

Це ж стосується і скутеристів - ще в 2008 році ввели водійську категорію А1 для них, але правила не змінили, тому водії мопедів досі були прирівняні до велосипедистів, яким права не потрібні. Тепер тим, хто їздить на скутері і мопеді, треба пройти навчання, скласти іспити (вартість близько 3500 грн.) І придбати мотошоломи.

За їзду без прав їм загрожує штраф 425-850 гривень, без шолома - 51-85 гривень. Тим, у кого права є (наприклад А - мотоцикли або В - легковики), треба тільки скласти іспит з водіння мопеда і відкрити в правах категорію А1, роз'яснили в управлінні ДАІ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі